Bodrum2engellilerin Sevgisi Üşütmedi - Son Dakika

Bodrum2engellilerin Sevgisi Üşütmedi

01.01.2012 16:32
Bodrum2engellilerin Sevgisi Üşütmedi

Bodrum'un Turgutreis Beldesi'nde yaşayan yabancılar yılın ilk gününde engelli çocuklar yararına denize girdi.

Bodrum'un Turgutreis Beldesi'nde yaşayan yabancılar yılın ilk gününde engelli çocuklar yararına denize girdi. Yabancılar denize girmeden önce de Bodrum Sağlık Vakfı bünyesindeki engelli çocuklar için yardım topladı.

Turgutreis'de yaşayan yaklaşık 300 yabancı, bugün öğle saatlerinde Günbatımı Plajı'nda toplandı. Bodrum Sağlık Vakfı bünyesindeki Begonvil Zihinsel ve Bedensel Engelliler Rehabilitasyon Merkezi'ndeki engelli çocuklar için maddi yardım toplayan yabancılardan bazıları da denize girdi. İngiliz, İskoç, Rus, Alman, Hollandalı ve Belçikalı yabancılar, hava sıcaklığı 12 derece, deniz suyu sıcaklığı da 15 derece olamsına karşın ellerinde Türk, İngiliz ve İskoç bayrakları ile yaklaşık yarım saat kadar denizde kaldı. CHP'li Turgutreis Belediye Başkanı Mehmet Dinçberk, Bodrum Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Mazhar Vardar da yabancılara destek verdi.

Bodrum Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Mazhar Vardar, Turgutreis'te yaşayan yabancıların engelli çocukların sevgisi ve desteği çeşitli etkiniklerle sürüyor. Yabancı dostlarımızın bugüne kadar düzenledikleri etkinliklerle engelli çocuklarımız için temin ettikleri yardım 50 bin liraya yaklaştı dedi.

Etkinliği düzenleyenler arasında yer alan 65 yaşındaki İngiliz John Saywell, 1995 yılından beri Turgutreis'te yaşıyorum. Burası vatanım gibi oldu. Beldenin ve engelli çocuklarımızın sorunu hepimizin sorunu sayılır. Yeni yılda engelli çocuklarımızın yaşamını daha da kolaylaştırmak amacıyla düzenlediğimiz etkinliğe ilginin büyük olması bizi sevindirdi diye konuştu.

Bodrum2engellilerin Sevgisi Üşütmedi
Bodrum2engellilerin Sevgisi Üşütmedi
Bodrum2engellilerin Sevgisi Üşütmedi

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Bodrum2engellilerin Sevgisi Üşütmedi - Son Dakika


Son Dakika

Düğün öncesi nişanlısını döverek öldüren caniden pes dedirten istek 10:36 Düğün öncesi nişanlısını döverek öldüren caniden pes dedirten istek
Kılıçdaroğlu'ndan tepki çeken el hareketi hakkında ilk açıklama: Ellerime değil sözlerime baksınlar 09:54 Kılıçdaroğlu'ndan tepki çeken el hareketi hakkında ilk açıklama: Ellerime değil sözlerime baksınlar Arabayla gelip kurşun yağdırdılar! Bir taraf can derdine düştü, diğer taraf kılını bile kıpırdatmadı 09:15 Arabayla gelip kurşun yağdırdılar! Bir taraf can derdine düştü, diğer taraf kılını bile kıpırdatmadı Öldürülen terörist Merwan Bedel'in HDP'li vekille yan yana çekilmiş fotoğrafı ortaya çıktı 08:34 Öldürülen terörist Merwan Bedel'in HDP'li vekille yan yana çekilmiş fotoğrafı ortaya çıktı Rusya, ABD'ye protesto notası verildiğini duyurdu 22:04 Rusya, ABD'ye protesto notası verildiğini duyurdu Acun Ilıcalı'dan herkesi şaşırtan hareket! Hull City'nin ilk transferi TFF 1. Lig'den olabilir 17:17 Acun Ilıcalı'dan herkesi şaşırtan hareket! Hull City'nin ilk transferi TFF 1. Lig'den olabilir İki gündür aranan Neslihan, beklenmedik bir yerde bulundu 17:00 İki gündür aranan Neslihan, beklenmedik bir yerde bulundu Ham yağ fiyatlarında 100 dolarlık indirim bekleniyor! Ayçiçek yağında fiyatlar düşebilir! 15:42 Ham yağ fiyatlarında 100 dolarlık indirim bekleniyor! Ayçiçek yağında fiyatlar düşebilir!
Advertisement