Son Dakika Haberleri: Boğazı Temizleyen Dalgıçlar Ne Buldu?

Boğazı Temizleyen Dalgıçlar Ne Buldu?

8 yıl önce

İstanbul Boğazı'nda deniz polisi ile belediyenin ortaklaşa yaptıkları temizlikte sualtından ilginç eşyalar çıktı.

İstanbul Boğazı'nda deniz polisi ile Üsküdar Belediyesi'nin ortaklaşa yaptıkları temizlikte sualtından ilginç eşyalar çıktı. 10 dalgıcın katıldığı temizlik sırasında dipten, klozet, bebek arabası, otomobil lastiği gibi dikkat çekici malzemeler çıktı.

Sualtı temizliği sabah saatlerinde Üsküdar İskelesi'nde yapıldı. Yaklaşık iki saat süren ve vatandaşların ilgi ile seyrettiği çalışmalarda denizin altının ne kadar kirli olduğu gözler önüne serildi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Deniz Şube Müdürlüğü'ne bağlı dalgıçların belediye ekipleriyle birlikte katıldığı sualtı temizliğinin amacı vatandaşların denizlere karşı ilgisini arttırmak ve temizlik bilincini geliştirmek.Polis müdürlerinin de izlediği çalışmalar için önce hazırlık yapan dalgıç polisler daha sonra kendilerini serin sulara bıraktı. Denizin dibinde buldukları yabancı maddeleri bir kafese dolduran dalgıçların işaret vermeleri üzerine kafes vinç yardımıyla yukarıya çekildi. Kıyıda bekletilen bir tekneye boşaltılan malzemeler arasında klozet, otomobil lastiği, bebek arabası, şişeler, sandalyeler, demir borular dikkat çekti.
Haber Yayın Tarihi : 05.10.2011 11:37 Kaynak: CHATarlası İçin Sondaj Yapan Çiftçi, 75 Metre Derinde Su Ararken Gaz Buldu Markette Bozuk Kaymak Kavgası Kameraya Yansıdı Hava Değişimine Gelen Asker, İntihar Etti