Boğazlıyan'a Cezaevi Yapılması İçin Çalışma Başlatıldı - Son Dakika

Boğazlıyan'a Cezaevi Yapılması İçin Çalışma Başlatıldı

19.01.2012 11:39
Boğazlıyan'a Cezaevi Yapılması İçin Çalışma Başlatıldı, System.String[]

Yozgat'ın Boğazlıyan Cumhuriyet Başsavcısı Murat Özcan, Boğazlıyan'a L tipi cezaevi yapılması için Adalet Bakanlığı'na talepte bulunduklarını açıkladı.

Yozgat'ın Boğazlıyan Cumhuriyet Başsavcısı Murat Özcan, Boğazlıyan'a L tipi cezaevi yapılması için Adalet Bakanlığı'na talepte bulunduklarını açıkladı.

Başsavcı Özcan, 150 kişi kapasiteli olarak planlanan cezaevine bakanlık tarafından onay verilmesi halinde, Atatürk yolu, Yoğunhisar köyü yol ayrımı mevkiindeki 150 dönümlük alanda inşa edileceğini söyledi. Mevcut Cezaevi'nin ihtiyaca cevap veremeyecek noktaya geldiğini hatırlatan Özcan, ilçeye yeni bir cezaevi kazandırmak için çalıştıklarını kaydetti.

Başsavcı Murat Özcan, yeni cezaevinin 'bölge cezaevi' olmasını arzu ettiklerini; ancak Yozgat ve Kayseri'de büyük çapta cezaevleri bulunması sebebiyle bakanlığın sıcak bakmadığını söyledi. Başsavcı Özcan, "Hal böyle olunca, bakanlığımızın da biraz daha sıcak bakması dolayısıyla 150 kişilik L tipi cezaevi seçeneği üzerinde çalışma başlattık. Projemizi hazırlayarak, bakanlığa sunduk. Mevcut cezaevimizde halihazırda 40'ı tutuklu, 17 hükümlü var. Bu sayı kapasitesinin bir hayli üzerindedir. Ayrıca bize bağlı olan Sarıkaya'daki cezaevinde de 16 tutuklu var." dedi.

Boğazlıyan Cumhuriyet Başsavcılığı olarak, yer tahsisi hazır olan L tipi cezaevi projesini Ceza Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü'ne sunduklarını kaydeden Başsavcı Özcan, şöyle devam etti: "Projemizin onaylanarak, yatırım programına alınmasını bekliyoruz. L tipi cezaevinin yatırım programına alınarak, inşa edilmesi halinde Boğazlıyan'daki ve Sarıkaya'daki mevcut cezaevlerimizi kapatacağız. Tabii yeni cezaevinin kapasitesinin yüksek olması, cezaevi personeli sayısında ciddi artış sağlayacak. Bununla birlikte İlçe Jandarma Bölük Komutanlığı'na bağlı cezaevi içerisine bir de karakol kurulacak. Asker ve rütbeli sayısında da artış yaşanacak. Tüm bunlar da Boğazlıyan'a kazanç ve hareket getirecek. Hedefimiz görev süremiz içerisinde Boğazlıyan'a L tipi cezaevi kazandırmak. Bu noktada siyasilerimizin de gerekli desteği vermelerini bekliyoruz."

Boğazlıyan'a Cezaevi Yapılması İçin Çalışma Başlatıldı

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Boğazlıyan'a Cezaevi Yapılması İçin Çalışma Başlatıldı - Son Dakika


Son Dakika

Ateşkesi 4 dakikada bozan Ermenistan Başbakanı Paşinyan'dan akılalmaz sözler: Anlaşmaya sıkı sıkıya bağlıyız Denizi olmayan Diyarbakır'da tekne alt geçitte mahsur kaldı Son Dakika: Yükselişleri durdurulamıyor! Dolar ve euro haftaya rekorla başladı İETT otobüsünde yandaki kadına bakıp mastürbasyon yapan sapık kamerada Trabzonspor'da Eddie Newton gidiyor Abdullah Avcı geliyor Dünyada en çok aranan teröristler listesindeydi! El Kaide'nin üst düzey isimlerinden Abu Muhsin al-Masri öldürüldü MasterChef Türkiye'den elenen yarışmacı gözyaşları içinde veda etti 20 yaşındaki genç nakkaş iskeleden düşerek hayatını kaybetti