Son Dakika Haberleri: Böhmermann'ın Merkel'e Açtığı 'Gereksiz' Dava Reddedildi

Böhmermann'ın Merkel'e Açtığı 'Gereksiz' Dava Reddedildi

3 gün önce

BERLİN İdari Mahkemesi, Böhermann'ın, Merkel'in söylediği sözleri geri alması için açtığı davayı, gereksiz bularak reddetti.

Böhmermann'ın Merkel'e Açtığı 'Gereksiz' Dava Reddedildi, System.String[]
BERLİN İdari Mahkemesi, Böhermann'ın, Merkel'in söylediği sözleri geri alması için açtığı davayı, gereksiz bularak reddetti. Böhmermann, Merkel'in, şiir hakkında sarf ettiği, "Şiir bilinçli olarak kırıcı bir metin" ifadelerini geri almasını istiyordu. Alman İkinci Televizyonu'nda (ZDF) yayınlanan 'Neo Magazin Royale' adlı komedi programında, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret içeren şiirini okuyan Böhmermann hakkında Erdoğan da dava açmış, Hamburg Eyalet Mahkemesi de şiirin hakaret içerikli ve onur kırıcı olduğuna hükmederek bazı bölümlerini yasaklamıştı. Şiir, Almanya ile Türkiye arasında diplomatik gerginliğe yol açmıştı.
Kaynak: Hürriyet

Haber Yayın Tarihi : 17.04.2019 12:39 Bisikletiyle Birlikte Kamyonun Altında Kalan Gencin İmdadına İtfaiye Ekipleri Yetişti Uzmanlar Altın Fiyatlarını Değerlendirdi: Gram 290 Lirayı Görebilir Büyük İddia: Ünlü İş Adamı, Yanında Çalışan Kadının Yüzüne Kezzap Atarak Tehdit Etti 4 Şehidimizin Kanı Yerde Kalmadı, Sınırda 20 Terörist Öldürüldü