Bölgenin En Modern Otistik Okulu Hizmete Açılıyor - Son Dakika

Bölgenin En Modern Otistik Okulu Hizmete Açılıyor

07.09.2012 11:55
Bölgenin En Modern Otistik Okulu Hizmete Açılıyor, System.String[]

Trabzon Valisi Dr.Recep Kızılcık, Vilayetler Hizmet Birliği tarafından Kaşüstü'nde yaptırılan otistik öğrencilerin eğitim göreceği okulda incelemelerde bulundu.

Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, Vilayetler Hizmet Birliği tarafından Kaşüstü'nde yaptırılan otistik öğrencilerin eğitim göreceği okulda incelemelerde bulundu.

İncelemede Vali Kızılcık'ın yanı sıra Yomra Kaymakamı Fatih Akkaya, İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ali Vedat Çiftçi, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Salih Özkan, ilçe milli eğitim müdürlüğünden yetkililer hazır bulundu.

Okulda yapılan çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi alan Vali Kızılcık, binayı gezerek, yapılan çalışmaları denetledi.

Okulun 2012-2013 eğitim ve öğretim yılından hizmete açılacağını ifade eden Vali Kızılcık, "Otistik engeli bulunan yavrularımız için Kaşüstü'nde yapılan okulumuzda çalışmalar tamamlanmak üzere. Yavrularımız yeni eğitim ve öğretim yılında bu okulda eğitimlerini almaya başlayacaklar. Okulumuz otistik engeli bulunan yavrularımıza birinci, ikinci ve üçüncü kademede hizmet verecek. Yavrularımızın en iyi hizmeti alması biz devlet görevlilerinin birinci önceliğidir. Bu okulumuzda da otistik engeli bulunan yavrularımıza tam teşkilatlı bir eğitim kurumu ile hizmet verilecek" dedi.

Okulu gezen Vali Kızılcık, bazı eksiklikler konusunda müteahhit firma yetkililerini uyararak, çalışmaların hızla bitirilmesini talep etti.

Yaklaşık 40 öğrenciye hizmet verecek olan okulun 8 sınıfı bulunuyor. Yemekhane, spor salonu, dinlenme salonu, uygulama bahçesi, konferans salonu bulunan okul bu yıl hizmete açılacak. - TRABZON

Bölgenin En Modern Otistik Okulu Hizmete Açılıyor
Bölgenin En Modern Otistik Okulu Hizmete Açılıyor
Bölgenin En Modern Otistik Okulu Hizmete Açılıyor

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Bölgenin En Modern Otistik Okulu Hizmete Açılıyor - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Demet Akalın'ın "İnsan bir erkeğin gücünü istiyor" sözleri sosyal medyada tepkiyle karşılandı Karabağ, Avrupa Ligi'ndeki Villarreal maçını İstanbul'da yapacak Ekim ayında çiçek açıp, meyve veren armut ağacı şaşırttı Artvin'de gökyüzünde ilginç anlar! Gören telefona sarıldı Azerbaycan ordusunun Karabağ'da esir aldığı Ermeni askerlerin görüntüsü yayınlandı Karabağ'ın İran sınırı tamamıyla Azerbaycan kontrolüne geçti Çipli kimlik kartıyla elektronik kimlik doğrulama sistemiyle ilgili esaslar belirlendi! İşte detaylar Kaymakamdan ismini yanlış söyleyen CNN Türk muhabirine soğuk duş!