Son Dakika Haberleri: Bolu'da En Büyük Sazan Balığı Yakalama Yarışması

Bolu'da En Büyük Sazan Balığı Yakalama Yarışması

3 ay önce

BOLU Gölköy'de, Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu (ASOF) öncülüğünde düzenlenen sazan yakalama yarışması başladı.

Bolu'da En Büyük Sazan Balığı Yakalama Yarışması, System.String[]
BOLU  Gölköy'de, Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu (ASOF) öncülüğünde düzenlenen sazan yakalama yarışması başladı.

'ASOF 2017 Sazan Balığı Yakalama Yarışması',  Bolu kent merkezine 11 kilometre uzaklıktaki  Gölköy Baraj Gölü'nde dün çekilen kuraların ardından bugün başladı. 15 farklı ilden 13 takım ve 60 sporcunun katıldığı yarışmada sporcular en büyük ve en çok balığı yakalamak için yarışacaklar. En az 2, en fazla 4 kişiden oluşan takımlardaki yarışmacılar gölde oltayla yakaladıkları balıkları saydırıp, tarttırdıktan sonra ölmeden geri suya bırakacak. Yakalanan balığın ölmesi halinde takım yarışmadan diskalifiye edilecek. 5 gün sürecek yarışmada dereceye girenlere para ödülü verilecek.

Federasyon Başkanı  Mustafa Serkan İnanç, ülkede yakala bırak kültürünü aşılamak istediklerini söyleyerek şöyle konuştu:

"Üç ayaklı bir yarışma. Birincisi  Balıkesir'deydi. İkincisi  Bolu'da ve son etabı da 2 hafta sonra  Sapanca'da yapacağız. Bugüne kadar  Bolu'da tutulan en ağır balık 19 kilo 740 gramdı. Bu ağırlık 4-5 sene  Türkiye rekoru olarak gitti. Geçen sene ve önceki sene  Sapanca'da daha büyükleri çıktı. Ama biz inanıyoruz ki ülkemizde daha büyük sazanlar var. Ülkemizde yakala bırak kültürünü aşılamaya çalışıyoruz. En az zararla bu balıkları ait oldukları sulara iade ediyoruz."

- Bolu
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


10 Yaşındaki Necmi, Yatakta Bastığı Annesi ve Komşusu Tarafından Yastıkla Boğuldu Bursa'da Kadın Görevli, Mutlak Bir Uçak Faciasını Önledi
Ece Dizdar, Kendisinden 10 Yaş Küçük Sevgilisiyle Öpüşürken Yakalandı