Son dakika haberleri... - Bolu'da Fransa Cumhurbaşkanı Macron protesto edildi - Son Dakika

Son dakika haberleri... - Bolu'da Fransa Cumhurbaşkanı Macron protesto edildi

27.10.2020 15:25

Son dakika haber: - Bolu'da Fransa Cumhurbaşkanı Macron protesto edildi Bolu'da Fransa Cumhurbaşkanı Emmenuel Macron'un İslamı ve Hz. Muhammed'i hedef alan karikatürleri savunan sözleri sendika ve sivil toplum üyeleri tarafından protesto edildi.

- Bolu'da Fransa Cumhurbaşkanı Macron protesto edildi

BOLU - Bolu'da Fransa Cumhurbaşkanı Emmenuel Macron'un İslamı ve Hz. Muhammed'i hedef alan karikatürleri savunan sözleri sendika ve sivil toplum üyeleri tarafından protesto edildi.

Bolu'da, İzzet Baysal Caddesi üzerinde biraraya gelen sendika ve sivil toplum kuruluşlarının üyeleri Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un İslam'ı ve Hz. Muhammed'i hedef alan karikatürleri savunan sözlerini protesto etti. Grup adına basın açıklaması yapan Memur Sen İl Başkanı Ahmet Koçak, "Aslında Macron bir görüntü. Avrupa'da pek çok ülkede bir cinnet hali yaşanıyor. Yabancı düşmanlığı, ırkçılık ve İslamofobi o meşhur Avrupa aklını esir almış, çoğulculuk söylemlerinin sırçası dökülmüş ve nihayet aşırı sağ siyasetinin ürettiği politikalar siyaseti belirler hale gelmiştir. Almanya'da yaşanan cami baskını, Hollanda'da Gert Wilders'in terör ve şiddet içeren konuşmaları, Macron'un ifade hürriyeti arkasına sığınarak İslam'a ve peygamberine saldıran unsurlara sahip çıkması cinnetin boyutlarını apaçık göstermektedir. Kutsal emametlerimizin mekanı olmakla yetinip, kutsal emanetlere sahip çıkmayı beceremeyen Suudi Arabistan yönetimini ve onunla aynı kulvarda bulunmaya tesevvül eden Birleşik Arap Emirlikleri'ni de tarih ve bizler İslam alemi olarak not ediyoruz. Dine ve kutlu nebiye dönük hakaret faillerinin kuyruğuna takılan ülkelerin ve yöneticilerinin hepsini buradan açıkça telin ediyoruz" dedi.

Koçak, kutsallara hakaret edenlere karşı birlikte mücadele edeceklerini belirterek, "İnsanlığın inançlarını hedef almak özgürlük değil, küstahlıktır. Avrupa'daki kimi siyasetçilerde olduğu gibi Macron da kirli siyasetine malzeme aramaktadır. Macron'un sözde ifade özgürlüğü adı altında doğrudan insanların inançlarına saldıran ve neresinden bakarsanız bakın kin, nefret ve terörle şekillenmiş karikatürlere sahip çıkarak teröre ve kine ortak olmaktadır. İnanca ve değerlere savaş açanlara, kutsallara hakaret edenlere karşı dayanışmayı güçlendireceğiz ve İslam alemi olarak hep birlikte mücadele edeceğiz" şeklinde konuştu.

Son dakika haberleri... - Bolu'da Fransa Cumhurbaşkanı Macron protesto edildi
Son dakika haberleri... - Bolu'da Fransa Cumhurbaşkanı Macron protesto edildi
Son dakika haberleri... - Bolu'da Fransa Cumhurbaşkanı Macron protesto edildi
Son dakika haberleri... - Bolu'da Fransa Cumhurbaşkanı Macron protesto edildi

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Son dakika haberleri... - Bolu'da Fransa Cumhurbaşkanı Macron protesto edildi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Instagram DM ile Facebook Messenger'ı birleştiren özellik Türkiye'de kullanıma açıldı Meteoroloji İstanbulluları uyardı: Kar soğukları geliyor Çaresizliklerini anlatan en iyi video! Ermeni gençler, polis zoruyla otobüse bindirilip cepheye gönderildi Manchester City'nin takımdan gönderdiği Jeremy Wisten, intihar etti Son Dakika! Hezimetin faturası ona kesildi: Ermenistan askeri istihbarat biriminin başkanı General Hovanes görevden alındı İYİ Partili vekilden Ankara'yı karıştıracak iddia: Partiden birinin sarayla ilişkisi var, koalisyon için mutabakata varılacak İnternetten satın aldığı sahte alkol nedeniyle 6 kez kalbi duran kadın hayatını kaybetti ABD'li eski kaleci Tim Howard'ın segilisi Segura, "Sadece saçımı gösteriyorum" deyip üstsüz poz paylaştı