Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Bolu'da Sağanaklar Sonucu D-100 Karayolu Su Altında Kaldı - Son Dakika

Bolu'da Sağanaklar Sonucu D-100 Karayolu Su Altında Kaldı

Bolu'da sağanaklar sebebiyle D-100 karayolunun Paşaköy mevkisinde derenin taşması nedeniyle yol suyla kaplandı. İstanbul yönünde uzun araç kuyrukları oluştu. Ayrıca, Çakmaklar Mahallesi'nde bir apartmanın istinat duvarı çöktü. Bolu Valiliği, vatandaşları su taşkınlarına karşı tedbirli olmaları konusunda uyardı.

Bolu\'da Sağanaklar Sonucu D-100 Karayolu Su Altında Kaldı
09.07.2023 - 22:13,  Güncelleme: 22:14

D-100 KARAYOLUNU SU BASTI, YOLDA UZUN ARAÇ KUYRUKLARI OLUŞTU

Bolu'da sağanaklar sebebiyle D-100 karayolunun Paşaköy mevkisinde derenin taşması nedeniyle yol suyla kaplandı. D-100 karayolunun İstanbul yönünde göle dönen yol nedeniyle ulaşım durma noktasına geldi. Yolda uzun araç kuyrukları oluştu. İl Özel İdare, karayolları, belediye ve DSİ ekipleri su seviyeleri yükselen derelerde ise taşkınlık yaşanmaması için iş makineleriyle çalışma yaptı.

İSTİNAT DUVARI ÇÖKTÜ

Çakmaklar Mahallesi'nde derelerin taşmasının ardından bir apartmanın istinat duvarı çöktü. Mahallede vatandaşlar evlerine su girmemesi için kendi imkanlarıyla tedbir almaya çalıştı. Bolu Valiliği, su taşkınlarına karşı vatandaşların dere kenarlarından uzak durmaları, araçlarını yüksek yerlere park etmelerini ve hayvanlarını güvenli alanlara almaları uyarısında bulundu.

Mutlu YUCA/BOLU,


Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Bolu'da Sağanaklar Sonucu D-100 Karayolu Su Altında Kaldı - Son Dakika


Advertisement