Son Dakika Haberleri: Bolu'da, Sazan Yakalama Yarışı Başladı

Bolu'da, Sazan Yakalama Yarışı Başladı

5 gün önce

Bolu’da, Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu’na (ASOF) bağlı Oltacılar Derneği’nin öncülüğünde, sazan yakalama yarışı çekilen kuranın ardından bugün başladı.

Bolu'da, Sazan Yakalama Yarışı Başladı, System.String[]
Bolu'da, Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu'na (ASOF) bağlı Oltacılar Derneği'nin öncülüğünde, sazan yakalama yarışı çekilen kuranın ardından bugün başladı.

ASOF 2017 Sazan Balığı Yakalama Yarışması,  Bolu kent merkezine 11 kilometre uzaklıktaki  Gölköy Baraj Gölü'nde dün çekilen kuraların ardından başladı. Yaklaşık 15 farklı ilden 13 takım ve 60 sporcunun bulunduğu yarışmada sporcular en büyük ve en çok balığı yakalamak için yarışacaklar.

Yarışma hakkında konuşan Olta Balıkçılığı Federasyonu Başkanı  Mustafa Serkan İnanç, ülkede yakala bırak kültürünü aşılamak istediklerini ifade ederek, "Üç ayaklı bir yarışma. Birincisi  Balıkesir'deydi. İkincisi  Bolu'da ve son etabı da 2 hafta sonra  Sapanca'da yapacağız. Bugüne kadar  Bolu'da tutulan en ağır balık 19 kilo 740 gramdı. Bu ağırlık 4-5 sene  Türkiye rekoru olarak gitti. Geçen sene ve önceki sene  Sapanca'da daha büyükleri çıktı. Ama biz inanıyoruz ki ülkemizde daha büyük sazanlar var. Ülkemizde yakala bırak kültürünü aşılamaya çalışıyoruz. En az zararla bu balıkları ait oldukları sulara iade ediyoruz" dedi. - BOLU

Tottenham'dan Beşiktaşlı Cenk Tosun'a 20 Milyon Euro Boluspor, Fenerbahçe'den 1 Milyon Euroya Aldığı Ertuğrul'u 1 Dakika Bile Oynatmadı
Dünyaca Ünlü Statta Cinsel İçerikli Film Skandalı Arda Turan'ın Sözleşme Fesih Bedeli 125 Milyon Euro