Bolu'da ücretsiz toprak analizi yapılıyor - Son Dakika

Bolu'da ücretsiz toprak analizi yapılıyor

24.09.2019 10:13
Bolu'da ücretsiz toprak analizi yapılıyor, System.String[]

Bolu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından çiftçilere yönelik ücretsiz toprak analizi yapıyor.

Bolu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından çiftçilere yönelik ücretsiz toprak analizi yapıyor.

İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Bolu'da hububat ekim sezonunun geldiği, tohum ekiminden 1-1,5 ay önce toprak analizi yapılarak, analiz sonuçlarına göre uygun gübre cinsleri, miktarları, kullanım zamanları ve yöntemlerinin belirlendiği kaydedildi.

Açıklamada, laboratuvarlarda yapılan tahliller sonrasında alınacak sonuçlar ile gübre kullanımında tasarruf sağlandığı, girdi maliyetlerinin azaldığı, kimyevi gübrelerden kaynaklanan çevre ve su kirliliğiyle ilgili koruma tedbirlerinin alındığı ve toprakların çoraklaşmasının engellendiği ifade edildi.

Konu hakkında açıklama yapan İl Müdürü İzzet Murat, "Sizlere hububat üretim sezonunda destek olabilmek ve bilinçli gübre kullanımının yaygınlaştırılmasını sağlamak amacıyla kurumumuz Toprak Analiz Laboratuvarında, İl Özel İdaresinin desteği ile kısıtlı sayıda analiz ücretsiz olarak yapılmaya devam edecektir." dedi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Bolu'da ücretsiz toprak analizi yapılıyor - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: Dağlık Karabağ'daki çatışmanın tarafı değiliz ABD, Karabağ savaşına dahil oldu! Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanları Washington'a gidiyor Bilim insanlarından yeni araştırma! Koronavirüsün insanı nasıl hasta ettiği ortaya çıktı Koca dolandırıldı, karısı dolandırılmaktan kurtarıldı Ünlü YouTuber canlı yayında bir kadını darbetti! Sosyal medya ayağa kalktı Ermenistan, Türkiye'den ürün alımını yasakladı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına zam! İşte önümüzdeki yıl alacağı ücret Turkcell'in Türkiye Varlık Fonu'na devri resmen onaylandı