Bolu Dağı'nda Kar Lastiği Kontrolü - Son Dakika

Bolu Dağı'nda Kar Lastiği Kontrolü

02.12.2013 14:40
Bolu Dağı'nda Kar Lastiği Kontrolü, System.String[]

Bolu Dağı'nda önümüzdeki günlerde beklenen kar yağışı öncesi trafik ekipleri güzergahlarda denetimlerini arttırdı.

Bolu Dağı'nda önümüzdeki günlerde beklenen kar yağışı öncesi trafik ekipleri güzergahlarda denetimlerini arttırdı. D-100 Karayolu Bolu Dağı geçişinde trafik ekipleri tarafından durdurulan ticari araçlarda kar lastiği denetimi yapıldı. Özellikle ağır tonajlı araçların lastik dişleri ölçüldü. Kar lastiği olup, diş derinlikleri 3 milimetreden az olan araçların sürücülerine 77 TL para cezası kesildi. Tüm güzergahlarda denetimlerini sıklaştırdıklarını belirten Bolu Bölge Trafik Şube Müdürü Murat Sönmez, Kış ayı başladığından bu yana küçük araçlar olsun büyük araçlar olsun Karayolları'nın ilgili maddeleriyle ilgili uygulamalarımız devam ediyor. Bolu Dağı önemli bir geçiş güzergahı olduğu için kar yağdığında daha hassas bir hale geliyor. Ekiplerimiz 24 saat esasına göre araçların gerek tekerlek, gerekse diğer donanımlarıyla ilgili denetimlerine devam ediyorlar. Kar lastiğiyle ilgili kanun Karayolları'nın 30'uncu maddesinde açıklanmış. Araçların diş derinliklerinin 3 milimden fazla olması lazım. Bizim uygulamamız şu an bu şekilde. Eğer üç milimden az ise 77 TL para cezası kesiyoruz. Eğer araç lastikleri trafiğe çıkamayacak kadar kötüyse tüm masraflar onlara ait olmak üzere trafikten men ediyoruz dedi.

Kış aylarında Bolu Dağı'nın çok zorlu olduğunu belirten araç sürücüleri, Trafik ekiplerinin denetimlerinden çok mutluyuz. Kar lastiklerimizi taktık ve bütün sürücülerin de kendi can güvenlikleri için takmalarını istiyoruz. Kar yağışının etkili olduğu Bolu Dağı'ndan kar lastiği olmadan geçmek çok zor dediler.

MY,TB(MÇ) HABER-KAMERA Mutlu YUCA-Taner BAYAR

Bolu Dağı'nda Kar Lastiği Kontrolü

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Bolu Dağı'nda Kar Lastiği Kontrolü - Son Dakika


Son Dakika

İngiltere'de 5 Kasım'dan itibaren 4 hafta süreyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi İzmir depremiyle ilgili provokatif paylaşım yapan 2 kişi tutuklandı Galatasaray'da Ankaragücü maçında Marcao ve Saracchi sakatlandı Su kuyusu kazarken göçük altında kalan baba ve oğlu hayatını kaybetti UMKE personeli Eda, enkaz altındaki İnci Okan'a davranışlarıyla gönüllere taht kurdu Güney Kore'de grip aşısı tedirginliği! Aşı yaptırdıktan sonra ölenlerin sayısı 85'e yükseldi Meteoroloji'den 14 il için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı Azerbaycan ordusu, askeri mevzilere sızmaya çalışan Ermeni sabotaj grubunu imha etti
20:42