Bolu Emniyetinden Sürücülere Bayram Tatili Uyarısı - Son Dakika

Bolu Emniyetinden Sürücülere Bayram Tatili Uyarısı

28.06.2016 10:42
Bolu Emniyetinden Sürücülere Bayram Tatili Uyarısı, System.String[]

Bolu Emniyet Müdürlüğü, 9 günlük bayram tatilinde yola çıkacak sürücüleri dikkatlı olmaları konusunda uyardı.

Bolu Emniyet Müdürlüğü, 9 günlük bayram tatilinde yola çıkacak sürücüleri dikkatlı olmaları konusunda uyardı.

Bolu Emniyet Müdür Yardımcısı Murat Sönmez, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 9 günlük ramazan bayramı tatili süresince TEM Otoyolu'nda Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünün 13 ekiple görev yapacağını, 5 ekibin de şehir içerisine hazır bulunacağını bildirdi.

Havaların sıcaklığı da göz önüne alındığında sürücülerin yol planını çok dikkatli yapması gerektiğini ifade eden Sönmez, "Yol boyunca sık sık mola vermesi gerek. Eğer oruçlular ise kendilerini rahatlatacak uzun süreli molalar vermesi gerek. Çünkü sıvı kaybıyla birlikte dikkat dağınıklığı ve agresiflik oluşuyor sürücülerimizde. Bu da ister istemez kazalara neden oluyor. Vatandaşlarımızın sağ salim gidecekleri yerlere varabilmeleri için ciddi bir planlama yapmaları lazım." diye konuştu.

Sönmez, uzun yola çıkacak olan sürücüler için araç bakımının çok önemli olduğununa dikkat çekerek, "Araçların bakımı güvenli yolculuk için çok gerekli. Küçük bir arıza sizin tatilinizin mahvolmasına neden olabilir. Hem kendi güvenliğiniz hem de başkalarının güvenliği için araç bakımı yapılmalı." dedi.

Emniyet kemerinin önemine de değinen Sönmez, emniyet kemerinin hem sürücüler hemde yolcular için zorunlu olduğunu, aynı zamanda insanı hayata bağladığını kaydetti.

Sönmez, TEM Otoyolu'nda sürücülerin aşırı hız yapmalarını anlamak için yoğun bir şekilde tüm personelle görevde olacaklarını, 3 adet radarın bölgede sürekli görevde olacağını söyledi.

Bayram tatili için yurt dışından gelen gurbetçilerinde dikkatli olması gerekliğini ifade eden Sönmez, "Onlar da yorgun oluyor. Bir an önce gidecekleri yerlere ulaşabilmek için hızlı seyrediyorlar. Tek sürücü ile değil de birden fazla sürücü ile seyahat ederek ve sık sık sürücü değiştirerek yolculuk yapsınlar. Hız limitlerine uyarlarsa risklerin büyük bir bölümünü gideririz." ifadesini kullandı.

TEM Otoyolu Kaynaşlı Abant Kavşağı İstanbul yönünde üst yapı çalışmalarının devam ettiğini, trafiğin D-100 karayolunun Bolu Dağı kesiminden seyrettiğini aktaran Sözmez, bu hafta sonuna kadar çalışmaların biteceğini, bölgede bayram süresince hiç bir yerde yol çalışmasının kalmayacağını, trafiği engelleyecek yerlerde, Bolu Dağı Tüneli'nin Ankara yönününde açılacağını kaydetti.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Bolu Emniyetinden Sürücülere Bayram Tatili Uyarısı - Son Dakika


Son Dakika

Paşinyan'dan skandal Karabağ sözleri: Azerbaycan bölgeyi ele geçirirse soykırım yapacak Son Dakika: İzmir'de Rıza Bey sitesi enkazından 30 saat sonra yaralı olarak çıkarılan kadın, hayatını kaybetti Depremin habercisi olduğu söylenen Mavi Dolunay'dan olağanüstü görüntüler Cumhurbaşkanı Erdoğan deprem bölgesinde! Depremzedelere verilecek destekleri tek tek saydı Bolu'ya mevsimin ilk karı düştü Güney Kore'de grip aşısı tedirginliği! Aşı yaptırdıktan sonra ölenlerin sayısı 85'e yükseldi Meteoroloji'den 14 il için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı Azerbaycan ordusu, askeri mevzilere sızmaya çalışan Ermeni sabotaj grubunu imha etti