Son Dakika Haberleri: Bolu Köye, Onlarca Sahipsiz Köpek Bırakıldı

Bolu Köye, Onlarca Sahipsiz Köpek Bırakıldı

10 ay önce

Bolu'nun Saraycık köyüne kimliği belirlenemeyen kişiler tarafından bırakılan onlarca köpek, Bolu Belediyesi ekipleri tarafından toplanarak, hayvan barınağına götürüldü.

Bolu'nun Saraycık köyüne kimliği belirlenemeyen kişiler tarafından bırakılan onlarca köpek, Bolu Belediyesi ekipleri tarafından toplanarak, hayvan barınağına götürüldü.

Bolu kent merkezine 11 kilometre uzaklıkta bulunan Saraycık köyüne geçen Cuma günü kamyonetle gelen ve henüz kimliği belirlenemeyen kişiler, aralarında pitbull ve kangal cinsi de bulunan onlarca köpeği köyün girişindeki ormanlık alana bıraktı. Köyün içine giren ve aç oldukları için evlerin etrafında dolaşan köpekleri gören köy halkı, saldırgan köpeklerden korkarak durumu Bolu Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürlüğü ekiplerine haber verdi. Belediye ekipleri, köpekleri uyuşturucu iğneyle yakalayarak belediyenin hayvan barınağına götürdü.

Cumartesi gününden itibaren çalışmaların devam ettiğini ifade eden Bolu Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü çalışanı Ömür Arabacı, İlk gün 9-10 tane köpek aldık. Bugün 14 köpek topladık. Toplam sayı ise 35'e yakın. Çalışmalarımız devam ediyor dedi.

Köyde oturan Hüseyin Azman ise köpekleri bırakanlara sitem ederek, Çocuklarımız köpeklerden korkuyor. Bu köpekleri buraya bırakmasınlar. Piknik yapmaya gelenler oluyor, insanlar hayvanlarını otlatmak için çıkıyor. Aralarında pitbull cinsi köpekler de var diye konuştu.Soğuk Havaların Vazgeçilmezi Kış Çayları Enflasyondan Etkilendi! Fiyatlar Yüzde 30 Zamlandı Bahçeli, AK Parti'ye Saydıran MHP'li Enginyurt'a Sahip Çıkmadı: Partimizi Bağlamaz

Newcastle United, Garry Rodrigues'in Peşini Bırakmıyor!