Bolvadin Belediye Başkanı Kılçık Açıklaması - Son Dakika

Bolvadin Belediye Başkanı Kılçık Açıklaması

05.01.2012 14:00
Bolvadin Belediye Başkanı Kılçık Açıklaması, System.String[]

Bolvadin Belediye Başkanı Nazmiye Kılçık, 2012 yılı itibariyle ilçenin daha iyi bir noktaya geleceğini söyledi.

Bolvadin Belediye Başkanı Nazmiye Kılçık, 2012 yılı itibariyle ilçenin daha iyi bir noktaya geleceğini söyledi.

Makamında basın toplantısı düzenleyen Kılçık, 2011 yılı çalışmalarını değerlendirdi.

Kılçık, 8 Aralık 2010 tarihinde Belediye Başkanlığı görevine geldiğini hatırlatarak, "İlk yılımız oldukça başarılı geçti. Bu başarıyı geliştirerek sürdürme kararlılığımız devam ediyor" dedi.

Tek hedeflerinin Mart 2009 tarihinden önceki bir belediyeden, çok daha iyi bir kurum haline gelmek olduğunun altını çizen Kılçık, şunları kaydetti:

"Bu hedefimizde de önemli aşamalar kaydettik. 11 milyon TL borç ödedik. 6 milyon TL yatırım yaptık. İdari yapılanmada gerekli düzenlemeleri gerçekleştirdik. Tüm resmi kurum ve sivil toplum örgütleriyle işbirliği yaparak ilçenin sorunlarına birlikte neşter vurma çabasında olduk. Katı atık sorunumuz halledildi. Atık su arıtma tesisi konusunda da önemli gelişmeler yaşandı. Bu projenin ihalesi yapıldı. Hem Bolvadin'in hem de Eber Gölü için hayati önem taşıyan bu projeyi de önümüzdeki günlerde hayata geçireceğiz. 80 bin metrekare asfalt bitirildi, parke taşın ise ihalesi yapıldı, bir bölümü de döşendi. Altyapıya önem veren bir anlayışa sahibiz. İçme suyunda 17 kilometrelik bir çalışma gerçekleştirilerek, insanlarımıza temiz su götürülmüştür. Hiç girilmemiş, kanalizasyonsuz bırakılmış sokaklarımıza ulaştık. Bu konuda yaşanan sorunun büyük bir kısmını da aşmış bulunmaktayız."

Başkan Kılçık, zor günlerin geride bırakıldığına işaret ederek, "Artık önümüzde daha rahat hizmet yapabileceğimiz günler var. Bize o zor günlerde dualarıyla destek olan ve her zaman teşvik eden yanımızda olan ilçemiz halkına yürekten teşekkür ediyorum. Birlikte çok daha başarılı, çok daha mükemmel yatırım ve hizmetlere imza atacağız. 2012 yılı itibariyle ilçe daha iyi bir noktaya gelecek" diye konuştu.

- AFYONKARAHİSAR

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Bolvadin Belediye Başkanı Kılçık Açıklaması - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Sivasspor, öne geçtiği maçta Maccabi Tel Aviv'e 2-1 yenildi Efsane futbolcu Ronaldinho, Azerbaycan'a destek videosu yayınladı Dağlık Karabağ'ın sözde lideri Arayik Harutyunyan'ı korku sardı: Azerbaycan ordusu Şuşa'nın 5 km ötesinde Donald Trump'ın kampanya hesabı hacklendi, 2,3 milyon dolar çalındı Erdoğan'dan Putin'e Dağlık Karabağ teklifi: Bu sorunu Türkiye ve Rusya'nın kuracağı müzakere masasında çözelim İstanbul'da vatandaşlar 19.23'te hep bir ağızdan İstiklal Marşı'nı okudu İnsanlık dışı ceza! Endonezya'da bir aile, kızlarıyla izinsiz aynı evde kalan genci bacaklarından astı Cinsel istismara uğrayan 14 yaşındaki çocuk, doğum yaptı