Bomba iddia: Binali Yıldırım ekonomiden sorumlu cumhurbaşkanı yardımcısı olabilir - Son Dakika

Bomba iddia: Binali Yıldırım ekonomiden sorumlu cumhurbaşkanı yardımcısı olabilir

09.11.2020 14:10

İsminin açıklanmasını istemeyen AK Parti'den üst düzey bir yetkili, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kafasında ekonomiden sorumlu cumhurbaşkanlığı yardımcılığı düşüncesi olduğunu belirterek bu göreve Binali Yıldırım'ın getirebileceğini öne sürdü.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın sosyal medya hesabından istifa ettiğini açıklamasının ardından gözler yeniden şekillenecek Ekonomi, Son Dakika Ekonomi Haberleri, Ekonomi Son Dakika'>ekonomi yönetimine çevrildi. Kulislerde dolaşan bir iddiaya göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ekonomiden sorumlu cumhurbaşkanlığı yardımcılığı düşüncesi var ve bu görev için Binali Yıldırım'ın adı geçiyor.

GÖZLER MYK TOPLANTISINA ÇEVRİLDİ

Cumhurbaşkanlığı yetkilileri Albayrak'ın istifası ile ilgili bugün öğleden sonra bir açıklama yapılacağını duyurdu. Yetkililer ekonomi yönetimi hakkında kararın bugün Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın başkanlık edeceği AK Parti MYK toplantısında ele alınacağını, ekonomiden sorumlu bir cumhurbaşkanı yardımcılığı makamının kurulmasının ve kabine değişikliği yapılmasının söz konusu olabileceğini belirtti.

BİNALİ YILDIRIM İSMİ ÖN PLANA ÇIKIYOR

Gündeme bomba gibi düşen istifa kararı sonrası yabancı basına açıklamalarda bulunan AK Partili üst düzey bir yetkili ekonomi yönetiminin yeniden yapılandırılacağı bir kabine değişikliğinin ele alınabileceğini belirterek, "İstifa konusunda evet veya hayır demeden adım atılamaz. Kabine değişikliği yarı yarıya olabilir. Binali Yıldırım cumhurbaşkanı yardımcılığına getirilebilir. Albayrak'ın istifa şekli cumhurbaşkanına zarar verdi. Geçen hafta dolar bu kadar yükseldi. Bu niyeydi de bugün dolar %3.5-4 düştü bunu iyi görmek lazım" dedi.

"YENİ BİR YAPILANMA OLABİLİR"

Açıklamasının devamında ekonomiden sorumlu bir cumhurbaşkanı yardımcılığı makamı kurulabileceğini belirten yetkili, "Şimdi Albayrak geri dönmezse, ki kolay değil bu saatten sonra, yeni bir yapılanma olabilir. Bu yönde bazı çalışmalar da var. Daha önce kabinede görev yapmış bazı isimler bile gündeme geliyor. Cumhurbaşkanlığı yardımcılığı düşüncesi var, ekonomiden sorumlu olacak şekilde" ifadelerini kullandı.

Bomba iddia: Binali Yıldırım ekonomiden sorumlu cumhurbaşkanı yardımcısı olabilir
Binali Yıldırım kimdir? Binali Yıldırım'ın görevi nedir?

Son Dakika Politika Bomba iddia: Binali Yıldırım ekonomiden sorumlu cumhurbaşkanı yardımcısı olabilir - Son Dakika


Son Dakika

Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone yerli mesajlaşma ve sosyal medya uygulamaları için güçlerini birleştirdi Son Dakika! Erdoğan, Bahçeli ve Akşener koronavirüs aşısı yaptırdı! Kılıçdaroğlu'nun ise bir şartı var "Bana şiddet uyguluyor" dediği eski eşinin saatler sonra morga gidip cesedini teşhis etti Sokaklarda yaşayan ünlü model, çöpleri karıştırırken görüntülendi WhatsApp'tan Türkiye'deki kullanıcılarına özel bilgilendirme: Mesajları kesinlikle göremiyoruz Koca pirzolayı şapur şupur yediği anları paylaşan Nusret Gökçe'ye tepki yağdı Oğlunu dövdüler diye bir kişiyi öldürüp dördünü yaralayan adam: Gururlu bir aileyiz Müge Anlı'da aranan kişinin cansız bedeni 52 gün sonra ağaca asılı halde bulundu