Bono, Glamour Dergisinin 'Yılın Kadını' Ödülünü Aldı - Son Dakika

Bono, Glamour Dergisinin 'Yılın Kadını' Ödülünü Aldı

4 yıl önce

Glamour dergisi 'Yılın Kadını' ödülünü bu sene İngiliz şarkıcı Bono'nun ödülü alabilmesi için 'Yılın Adamı' ödülü olarak değiştirildi.

Bono, Glamour Dergisinin 'Yılın Kadını' Ödülünü Aldı, System.String[]

Glamour dergisinin geleneksel olarak her sene verdiği 'Yılın Kadını' ödülü bu sene İngiliz şarkıcı Bono'nun ödülü alabilmesi için 'Yılın Adamı' ödül olarak değiştirildi. 56 yaşındaki şarkıcı tüm dünyada kadınlara yönelik ayrımclığın sona ermesi için yaptığı çalışmalar ile bu ödüle layık görüldü.

ÖDÜLÜ ALAN İLK ERKEK

Glamour Dergisi'nin her sene dağıttığı onu ödülleri arasında yer alan "Yılın Kadını" ödülü, bu seneki törene özgü olarak 'Yılın Adamı' olarak değiştirildi. Bunun sebebi ise rock grubu U2'nun İrlandalı solisti Bono'ya ödülün verilmesi. Bono, son yıllarda dünya genelinde kadınlara yönelik uygulanan ayrımcılığa karşı yaptığı açlışmalar ve son olarak bu sene başlattığı Poverty is Sexist (Yoksulluk Cinsiyetçidir) kampanyası sayesinde bu ödüle layık görüldü.

"EMİNİM BU ÖDÜLÜ HAK ETMEDİM AMA…"

Bono, ödülünü 14 Kasım'da Los Angeles'ta düzenlenecek törenle alacak. Ünlü şarkıcı, bu şansı kendisine verdikleri için onur duyduğunu ifade ederek, "Eminim ki bu ödülü hak etmiyorum. Ancak kadınların toplumsal hakları ve cinsiyet eşitliği bu uğurda kadınlarla beraber savaşan erkeklerin katkısı olmadan kazanılamaz. Bu sorun hepimizin problemi ve taşın altına elimizde birlikte koymalıyız." ifadelerini kullandı.

"BU ÖDÜLE DEĞER DAVRANDI"

Derginin editörü Cindi Leive ise yaptığı açıklamada, "Uzun süredir dergi olarak yılın erkeğini seçmek istiyorduk. Ayrıca popüler bir rock şarkıcısının kadınların hakları için fedakarca çabaladığını görmenin bu ödülü vermeye değeceğini düşündük." şeklinde konuştu.

Glamour'un 2016 onur ödüllerini alan diğer isimler moda tasarımcısı Miuccia Prada, Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Christine Lagarde, IŞİD'in kaçırdığı ve hayatta kalan Nadia Murad, Black Lives Matter aktivistleri Patrisse Cullors, Alicia Garza ve Opal Tometi ile büyük beden model ve vücut aktivisti Ashley Graham.

BAZI KADINLAR KARŞI ÇIKTI

Öte yandan 27 yıldır sadece kadınların başarılarını taçlandırmak için özel olarak verilen bu ödülün isminin de değiştirilip bir erkeğe verilmesi bazı kadınları rahatsız etti. Twitter hesabından açıklama yapan bazı isimler kinayeli mesahlar paylaştı.

Haber Yayın Tarihi: 02.11.2016 05:31 

YORUMLAR


Son Dakika

Emekli maaşlarına 74 ile 356 lira arasında artış göründü
Ahmet Davutoğlu'nun Gelecek partisiyle ilgili ilk anket değerlendirmeleri geldi AK Parti'de 3 ilçe başkanı görevlerinden istifa etti