Bonomo'nun Babasına Büyük Şok - Son Dakika

Bonomo'nun Babasına Büyük Şok

28.03.2012 16:55
Bonomo'nun Babasına Büyük Şok, System.String[]

Can Bonomo'nun babası Yaşar Bonomo, 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanıyor.

Azerbaycan'da yapılacak Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi temsil edecek olan İzmirli müzisyen Can Bonomo'nun babası Yaşar Bonomo'nun, 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'Nitelikli dolandırıcılık' ve 'Resmi belgede sahtecilik' suçlarından 4-12 yıl hapis cezası istemiyle yargılandığı davaya devam edildi.

İzmir Cumhuriyet Savcısı Kadir Bakırcı tarafından hazırlanan iddianamede; ödenmeyen çekle ilgili olarak hesap sahibi hakkında 'Karşılıksız çek keşide etmek' suçundan şikayetçi olunduğu, çekin, hesap sahibi şirket yetkilisinin elinden çıkmadığı, çalıntı ve sahte çek olduğuna karar verilerek suç duyurusunda bulunulduğu belirtildi. İddianamede sanık Yaşar Bonomo'nun, suça konu çeki, ticari ilişki nedeniyle hesap sahibi reklomcılık şirketinden aldığını, çekin kurye ile gelmiş olabileceğini, birinci imzanın kendisine ait olduğunu, hesap sahibi şirket yetkilisinin ödemeden kaçmak için çeki inkar ettiğini söylediği yer aldı.

Hesap sahiplerinin beraatlerine, şüphelinin iddiasının doğrulanmaması nedeniyle Yaşar Bonomo'nun, 'Bilişim sistemlerinin, banka veya kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle nitelikli dolandırıcılık ve resmi belgede sahtecilik' suçlamasıyla 4 yıldan 12 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.

6'NCI DURUŞMASI YAPILDI

İzmir 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülmeye başlanan davanın 6'ıncı duruşmasına, tutuksuz sanık Yaşar Bonomo katılmazken avukatı Yeşim Eriş ile şikayetçi Orbay Bülbül'ün avukatı Ramazan Akaya katıldı. Mahkeme heyeti, bilirkişi Nedim Uçar'ın düzenlediği, çeklerle ilgili raporları okudu. Raporlarda 10 çekin arka yüzünde sanık Bonomo'nun sağ eli, 12 çekin ön yüzünde ise Bonomo'nun el ürünü olmadığı yer aldı. Duruşmada, sanık Bonomo'ya çıkartılan davetiyenin tebliğ edilemediği de belirtildi. Bunun üzerine söz alan sanık avukatı, müvekkilinin, Türkiye'de bulunduğunu, adresini bildireceklerini ve sonraki duruşmada hazır edeceklerini söyledi.

Duruşma, birleştirilen dosyalardan gelen dava konusu çeklerdeki imza ve yazıların, ödenmiş beş çekteki imza ve yazılarla karşılaştırılması ve aynı kalem ve el ürünü olup olmadığının belirlenmesi için İstanbul Adli Tıp Kurumu Grafoloji İhtisas Dairesi Adli Belge Şubesi'ne gönderilmesine karar verilip Temmuz ayına ertelendi.

Bonomo'nun Babasına Büyük Şok
Bonomo'nun Babasına Büyük Şok
Bonomo'nun Babasına Büyük Şok
Bonomo'nun Babasına Büyük Şok
Bonomo'nun Babasına Büyük Şok

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Bonomo'nun Babasına Büyük Şok - Son Dakika


Son Dakika

Erdoğan, kriz iddiasının ardından Putin ile görüştü: Karabağ'daki Ortak Merkez hemen faaliyete geçsin Azerbaycan ordusu 27 yıldır işgal altında bulunan Kelbecer'e girdi Muharrem İnce, sesi titreyerek açıkladı: 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde keşke CHP'ye güvenmeseydim G.O.R.A'daki efsane repliğiyle hafızalara kazınan oyuncu Muhittin Korkmaz hayatını kaybetti Son Dakika! Çavuşoğlu'ndan, Türk gemisine yapılan hukuk dışı aramayla ilgili misilleme mesajı: Cevabımızı sahada da vereceğiz Bülent Arınç'ın oğlundan babasının istifasıyla ilgili dikkat çeken sözler: Bu denizde bir tek gemi ve tek bir reis var Böyle vahşet görülmedi! Annesi doğum yaparken 6 yaşındaki çocuğunun başını kesti Arınç'ın istifa metninde dikkat çeken ifadeler var: Yargı, ekonomi ve başka alanlarda reformlara ihtiyaç var