Bonzai Kabusu Sürerken, Piyasaya Daha Tehlikeli Uyuşturucu Maddeler Sürüldü - Son Dakika

Bonzai Kabusu Sürerken, Piyasaya Daha Tehlikeli Uyuşturucu Maddeler Sürüldü

28.08.2017 10:04

Gençleri adeta zombiye çeviren bonzainin yerini kristal meth ve skunk isimli uyuşturucular alırken, piyasaya sürülen bu maddeler bağışıklığı çökerterek ani ölümlere yol açıyor.

Türkiye'de son birkaç yıldır gençleri zombiye çeviren bonzainin yerini yeni uyuşturucu maddeleri almaya başladı. Karar gazetesinde yer alan habere göre, bonzaiyle gençlerin ölümüne sebep olan uyuşturucu tacirleri, son dönemde bonzaiden daha zararlı ve tehlikeli olan kristal meth (metamfetamin) ve skunk isimli maddeleri piyasaya sürüyor.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ HIZLA ÇÖKERTİYOR

Bonzai gibi sentetik içeriğe sahip olan kristal meth, uyarıcı ve halüsinasyon özelliğiyle ön plana çıkıyor. Birçok uyarıcı gibi kurbana 6-24 saat süren güçlü bir öfori (coşku) hissi veriyor. Bağımlılık yapan kristal meth, ani ölümlere neden oluyor. Dişleri çürüten kristal meth, kullanıcıların bağışıklık sistemini de hızla çökertiyor. Avrupa'da yaygın kullanılan kristal meth, düşük fiyatla satılması nedeniyle 'fakirin kokaini' olarak adlandırılıyor.

ÖZEL UYUŞTURUCU LABORATUVARLARINDA ÜRETİLİYOR

Kristal meth genellikle zehir tacirlerinin Çekya'da kurdukları uyuşturucu laboratuvarlarında üretiliyor. Özellikle kristal meth alarmına geçen Almanya, bu konuda Çekya makamlarına baskı yapıyor. Türkiye'de en dikkat çeken kristal meth operasyonu Adana'da gerçekleşmişti. Adana polisi, geçen 15 Şubat'ta bir araçta tam 81 kilogram kristal meth ele geçirmişti.

ESRARDAN 20 KAT DAHA TEHLİKELİ

Uyuşturucu tacirlerinin kristal methle birlikte Türkiye'ye sokmaya başladığı skunk ise esrardan 20 kat daha tehlikeli bir madde. Skunk yani 'kokarca' bitkisi, ağır ve iğrenç kokusuyla biliniyor. Uyuşturucu satıcıları, skunkı 'kimyevi değil, organik' diyerek kurbanlarına pazarlıyor.

Bonzai Kabusu Sürerken, Piyasaya Daha Tehlikeli Uyuşturucu Maddeler Sürüldü

Son Dakika Güncel Bonzai Kabusu Sürerken, Piyasaya Daha Tehlikeli Uyuşturucu Maddeler Sürüldü - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Yoğun bakımda olan Yılmaz Vural'dan haber var! Oğlu, son durumunu sosyal medyadan paylaştı Gazintep FK, son dakikada yediği gol sonrası Yeni Malatyaspor ile 2-2 berabere kaldı Koronaya rağmen Şehabettin dedeyi onlarca kişi son yolculuğuna uğurladı Dünyanın en zengin 10 kişisinden 7'si teknoloji işi yapıyor Bursa'da koronavirüs kaynaklı ölümler artınca yüzlerce yeni mezar yeri açıldı Uçuş sırasında müstehcen fotoğraflarını paylaşan hostes, ücrette anlaştığı yolcularla cinsel ilişkiye girdi Şişli'de mucize kurtuluş! Otomobilin üzerine hafriyat kamyonu devrildi Aracını otoparka bırakan Yasemin Şefkatli geçmiş dönem borcunu öğrenince şaşıp kaldı