Bordo Bereliler Suriye" Filmi Geliyor - Son Dakika

Bordo Bereliler Suriye" Filmi Geliyor

04.01.2017 10:44
Bordo Bereliler Suriye

Özel Kuvvetlere bağlı bordo berelilerin terör örgütlerine yönelik Suriye’de yaptıkları operasyonu konu alan "Bordo Bereliler, Suriye" filminin çekimlerine Osmaniye’nin Kadirli ilçesi Çukurköprü köyünde devam edildi.

Özel Kuvvetlere bağlı bordo berelilerin terör örgütlerine yönelik Suriye'de yaptıkları operasyonu konu alan "Bordo Bereliler, Suriye" filminin çekimlerine Osmaniye'nin Kadirli ilçesi Çukurköprü köyünde devam edildi.

Yapımcılığını Erdoğan Yaprak ve Ali Ertem'in, yönetmenliğini Erhan Baytimur'un, senaryosunu ise Coşkun Gündoğdu'nun üstlendiği filmde Cenk Ertan, Tolga Güleç, Arda Esen, Açelya Elmas, Feyza Çıpa, Sinan Albayrak, Halil İbrahim Kalaycıoğlu, Tuğba Özay, Yaşar Uzer, Burak Arslan, Erdoğan Yaprak, Ali Ertem, Oğuz Yağcı, Taner Bahadır, Turgay Atalay, Tayfun Sav, Alper Atak, Kübra Dilara Çelen, Kahraman Sivri, Kadir Turan ve Anıl Öksüm yer alıyor.

Film, 2015'in Eylül ayında Hakkari Dağlıca'da 16 askeri şehit eden PKK'lıları yakalamak için bölgeye getirilen ve 'dön' emri almamak için telsizlerini kapatan bordo berelilerin yaptığı operasyonla birlikte başlıyor. Ekip, daha sonra Yüzbaşı Mehmet ve komutasındaki ekiple birlikte Suriye'de, Türk sınır güvenliğini tehdit eden bir terör örgütünün başındaki "Çöl İmamı" lakaplı Ebu Salim'i yok etmeye çalışıyor. Daha sonra bu terör örgütüne destek olan yapının FETÖ olduğu anlaşılıyor ve filmde bu kişilere karşı bir mücadeleye girişiliyor.

Filmin yönetmeni Erhan Baytimur, "Bordo Bereliler Suriye filmini çekiyoruz. Burada bir haftalık çekimimiz kaldı üç haftalık çekimi gerçekleştirdik. Filmin konusu Suriye'deki FETÖ bağlantılı bir terör örgütünün çökertilmesi için bordo bereli bir timin Suriye'ye ye geçişi ve oradaki operasyonları. FETÖ bağlantısı olduğu için orada vatan hainliğine de uğruyorlar ve orada başlarına çok şeyler geliyor. Asıl bizim anlatmak istediğimiz bizim askerlerimizin yaşantıları, onların çektikleri zorlukları insanlara daha iyi anlatmak için" dedi.

Baytimur, "Tek taraftan görmemek gerekiyor bizler dışarıdan sadece bir izleyiciyiz bizler sadece haberlerden izliyoruz. Şu kadar şehit olmuş askerimiz, şuraya girmiş bunları görebiliyoruz. Biz askerlerimizin neler yaşadıklarını, nasıl tehlikeler içerisinde kaldıklarını, zor şartlarda bizim için bu ülke için neler yaşadıklarını, nasıl savaştıklarını, nasıl yaşadıklarını seyirciye anlatmak adına böyle bir film yaptık. Aslında bir 15 Temmuz yaşadık bu 15 Temmuzu da gerçekten iyi bir şekilde atlattık. Vatanımızın, milletimizin birlik ve beraberlik içerisinde sadece sosyal medyadan kınamak değil de böyle bir proje ortaya çıkardık" diye konuştu.

Filmin oyuncularından Sedat Mert ise, "Mehmetçiğimiz, askerimiz bizim hepimizin, ülkemizin, milletimizin şan ve şöhreti için savaşıyorlar. Aldığımız nefesi onlara borçluyuz. Onlar bizim için savaşıyorlar. Zor bir şeyi yapıyoruz. Bordo bereliler askerimizin göz bebeği. Bordo bereliler Suriye'de göreve gidiyorlar ve maalesef orada içerideki bir hainin yüzünden bir bordo bereli esir düşüyor, işkence görüyor. Tabi daha sonra özel birlikler yani bordo bereliler telsizlerini kapatıp Fikret'i kurtarmak için operasyona başlıyorlar" dedi.

Filmin yapımcıları arasında bulunan oyuncu Ali Ertem ise, "Bizler şehit ailelerinin acılarını bir nebze de olsa unutturmaya çalışacağız. 5-6 aylık bir çalışmayla ekran karşısına çıkarmaya çalışacağız" diye konuştu. - ADANA

Bordo Bereliler Suriye Filmi Geliyor
Bordo Bereliler Suriye Filmi Geliyor
Bordo Bereliler Suriye Filmi Geliyor
Bordo Bereliler Suriye Filmi Geliyor
Bordo Bereliler Suriye Filmi Geliyor
Bordo Bereliler Suriye Filmi Geliyor
Bordo Bereliler Suriye Filmi Geliyor
Bordo Bereliler Suriye Filmi Geliyor
Bordo Bereliler Suriye Filmi Geliyor
Bordo Bereliler Suriye Filmi Geliyor

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Bordo Bereliler Suriye' Filmi Geliyor - Son Dakika


Son Dakika

Fiziksel değişimiyle olay olan Miray Daner, estetik iddialarını reddetti 00:21 Fiziksel değişimiyle olay olan Miray Daner, estetik iddialarını reddetti Türkiye'ye dev yatırım hazırlığı! Aramızı düzelttiğimiz Birleşik Arap Emirlikleri'nden milyar dolarlarla geliyorlar 23:30 Türkiye'ye dev yatırım hazırlığı! Aramızı düzelttiğimiz Birleşik Arap Emirlikleri'nden milyar dolarlarla geliyorlar Yunan vekilden Meclis'te tarihe geçecek konuşma! 22:26 Yunan vekilden Meclis'te tarihe geçecek konuşma! "Siz Amerika'nın hizmetkarısınız" deyince milletvekilleri buz kesti
Gençlerle bir araya gelen Kılıçdaroğlu'ndan 20:50 Gençlerle bir araya gelen Kılıçdaroğlu'ndan "Göster cep telefonunu" tepkisi Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 18:11 Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Barınamıyoruz" eylemlerine tepki: Hayatınız yalan Cinsel ilişki sırasında balkondan düşen kadın, son model arabayı pert etti 16:07 Cinsel ilişki sırasında balkondan düşen kadın, son model arabayı pert etti
10 gün önce evlenen doktor çiftin 4 bilezik için yaptığı kavgada kan aktı: 4 yaralı 15:47 10 gün önce evlenen doktor çiftin 4 bilezik için yaptığı kavgada kan aktı: 4 yaralı 3 burger için 3 bin 600 TL hesap alıyor! Nusret'in yeni restoranındaki fiyatlar tepki topladı 14:34 3 burger için 3 bin 600 TL hesap alıyor! Nusret'in yeni restoranındaki fiyatlar tepki topladı
Advertisement