Son Dakika Haberleri: Bornova Belediyesi'nden Önemli Uyarı

Bornova Belediyesi'nden Önemli Uyarı

8 ay önce

Son zamanlarda belediyenin adını kullanarak vatandaşlardan para toplamak isteyen dolandırıcıların olduğu yönünde haberler alındığını belirten Bornova Belediyesi yetkilileri, vatandaşların bu gibi girişimlere kesinlikle inanmamalarını istedi.

Bornova Belediyesi'nden Önemli Uyarı, System.String[]

BELEDİYENİN ADINI KULLANAN DOLANDIRICILARA KESİNLİKLE İNANMAYIN

Bornova Belediyesi yetkilileri, vatandaşları bu gibi yöntemler uygulayan dolandırıcılara karşı uyararak şu bilgileri verdi: "Bornova Belediyesi'nin kesinlikle her ne ad altında olursa olsun bağış toplama gibi bir uygulaması yoktur. Vatandaşlardan kesinlikle bağış için para talep edilmez. Belediyenin ilgili birimleri sosyal yardımlar konusunda zaten gerekli çalışmaları yapıyor. Bu konuda Türk Kızılay'ı ile de işbirliğimiz var. Vatandaşlarımız bu yöntemleri kullanarak para toplamak isteyenlere kesinlikle inanmasın."

Çeşitli yöntemlerle haksız kazanç elde etmeyi alışkanlık haline getiren dolandırıcıların Bornova Belediyesi yetkililerinin de adını kullandığı tespit edildi. Bornova Belediyesi Başkanı Olgun Atila ya da Başkan Yardımcılarının adını kullanan dolandırıcıların vatandaşlardan çeşitli yardımlar için para talep ettiği ifade edildi.

DOLANDIRICILARIN YÖNTEMLERİ

Dolandırıcıların yöntemi şöyle: Belediye Başkanı ya da başkan yardımcılarından birinin makamından aradıklarını söylüyorlar. Hasta birinin tedavisi, yaşlı bir kimsenin bakımı ya da fakir bir öğrencinin ihtiyaçları için para talep ediyorlar. Verilen hesap numarasına para yatırılması isteniyor. Masum vatandaşların yatırdığı paralar dolandırıcıların eline geçiyor.

BORNOVA BELEDİYESİ'NİN BAĞIŞ TOPLAMA UYGULAMASI YOK

Bornova Belediyesi yetkilileri, vatandaşları bu gibi yöntemler uygulayan dolandırıcılara karşı uyararak şu bilgileri verdi: "Bornova Belediyesi'nin kesinlikle her ne ad altında olursa olsun bağış toplama gibi bir uygulaması yoktur. Vatandaşlardan kesinlikle bağış için para talep edilmez. Belediyenin ilgili birimleri sosyal yardımlar konusunda zaten gerekli çalışmaları yapıyor. Bu konuda Türk Kızılay'ı ile de işbirliğimiz var. Vatandaşlarımız bu yöntemleri kullanarak para toplamak isteyenlere kesinlikle inanmasın. Böyle bir durumlarla karşılaşılan hemşerilerimiz mutlaka güvenlik güçlerine haber versin."
Usta Oyuncu Erdal Özyağcılar, Şaman Dinine İnandığını Açıkladı Camideki Hırsızlık Anı, Güvenlik Kamerasında Tarafından Saniye Saniye Kaydedildi

Belarus'tan Rusya'ya Toprakları Birleştirme Teklifi