Bornova'da Evsel Katı Atık Bedelinde İndirim - Son Dakika

Bornova'da Evsel Katı Atık Bedelinde İndirim

02.01.2012 14:05
Bornova'da Evsel Katı Atık Bedelinde İndirim, System.String[]

Bornova'da, evsel katık atık bedelinde indirime gidildiği bildirildi.

Bornova'da, evsel katık atık bedelinde indirime gidildiği bildirildi.

Bornova Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, evsel katı atık bedelinde indirime gidildiği belirtilerek, daha önce daire başına 4,10 lira olan bedelin, yeni yılla birlikte 3,70 liraya çekildiği kaydedildi.

Bu arada Bornova Belediye Başkanı Kamil Okyay Sındır, yaptığı açıklamada, temizlik hizmeti belediyelerin asli görevi olarak gördüğünü ve bedelsiz olması gerektiğine inandığını ifade etti.

Buna karşın dönemin Çevre ve Orman Bakanlığı genelgesiyle belediye olarak evsel katı atık bedeli almak zorunda olduklarını, aksi takdirde suç işlemiş olduklarına işaret ederek, "Belediyelerin bu hizmeti, vatandaşın cebinden para alarak değil, kendi öz kaynaklarından yapması gerekir. Aksi durum, benim devletçilik anlayışıma uymuyor. Ancak yasaları uygulama zorunluluğumuz var" dedi.

- İZMİR

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Bornova'da Evsel Katı Atık Bedelinde İndirim - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kamu çalışanlarının mesai saatleri 10.00-16.00 olarak belirlendi Juventus-Dinamo Kiev maçıyla Şampiyonlar Ligi'nde ilk kez bir kadın hakem düdük çalacak Sokak kısıtlamasında, 7 zorunlu hal dışında özel araçla şehirler arası seyahate izin verilmeyecek Juventus'ta Pirlo'nun "Az sayıda karakterli oyuncumuz var" sözü kriz çıkardı Bir süredir ekranlardan uzak kalan Hülya Avşar, yeni projesiyle seyircilerin karşısına çıkıyor Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Türkiye'de birkaç milyon virüslü insan var, aramızda dolaşıyorlar Yüzde 10'u Katar Yatırım Otoritesi'ne satılan Borsa İstanbul'un satış bedeli netleşti Meteoroloji'den 10 il için sağanak yağış ve kar uyarısı