Bornova'da Küçük Balık Operasyonu - Son Dakika

Bornova'da Küçük Balık Operasyonu

06.01.2012 11:18
Bornova'da Küçük Balık Operasyonu, System.String[]

İzmir Bornova Belediyesi zabıta görevlileri, Tarım İl Müdürlüğü ekipleriyle birlikte merkez pazaryerinde küçük balık operasyonu yaptı.

İzmir Bornova Belediyesi zabıta görevlileri, Tarım İl Müdürlüğü ekipleriyle birlikte merkez pazaryerinde küçük balık operasyonu yaptı. Zabıta ekipleri, her tür için ayrı olarak belirlenen balık büyüklüklerinin altında satış yapan üç esnafa 857'şer lira ceza kesti.

Bornova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Tarım İl Müdürlüğü Su Ürünleri Şubesi ekipleriyle birlikte merkez pazaryerindeki balıkçı tezgahlarında kontrol yaptı. Küçük boyda balık satışı yapan 3 esnafa 857'şer TL ceza kesildi. Boyları yasal sınırların altında kalan balıklara ise el konuldu. Balıklar, rapor hazırlanmak üzere Veteriner İşleri Müdürlüğü'ne götürüldü.

Halk sağlığına verdikleri önem kadar doğal yaşamın sürdürülebilirliği konusunda da belediye olarak üzerlerine düşen her görevi yapma gayretinde olduklarını söyleyen Bornova Belediye Başkanı CHP'li Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, "Doğal yaşamın sürdürülebilirliğini sağlamak için karbondioksit salınımını yüzde 20 düşürmeyi öngören anlaşmaya da Avrupalı belediye başkanları ile birlikte imza atmıştık. Denizlerimizdeki balık varlığının sürdürülmesi de soluduğumuz hava kadar önemli" dedi. Başkan Sındır, Bornova Belediyesi zabıtasının Tarım İl Müdürlüğü ekipleriyle birlikte küçük balık satan esnafa yönelik kontrolleri yaparak, yasağa uymayanlara ceza kestiğini belirtti. Başkan Sındır, "Yurttaşlarımızın sağlığı ve denizlerimizdeki balık türlerinin yok olmaması için üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

(AÖ/BT) - İzmir

Bornova'da Küçük Balık Operasyonu
Bornova'da Küçük Balık Operasyonu
Bornova'da Küçük Balık Operasyonu
Bornova'da Küçük Balık Operasyonu
Bornova'da Küçük Balık Operasyonu

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Bornova'da Küçük Balık Operasyonu - Son Dakika


Son Dakika

Ünlü model Emily Ratajkowski çırılçıplak hamilelik pozu verdi Azerbaycan'dan darbe yiyen Paşinyan, halkını tehdit etti: Geri duranları, kaçanları ağır cezalandıracağız Karşılıklı boykot uygulayan Türkiye ve Fransa'nın ekonomik ilişkileri ne boyutta? Dikkat çeken rakamlar Sertap Erener, Bodrum'da çöp toplayıp isyan etti: Utanıyorum insan olmaktan Son Dakika: Türkiye'de 27 Ekim günü koronavirüs nedeniyle 76 kişi vefat etti, 2209 yeni vaka tespit edildi Selçuk Bayraktar'dan Tele1 TV'nin İHA'larla ilgili haberine sert tepki: Siz isteseniz de istemeseniz de uçacak Öldürdüğü hamile kız arkadaşının cansız bedenini yol kenarına atarken görüntülendi Koronavirüse yakalandıktan sonra ten rengi değişen Çinli doktor normale döndü