Son Dakika Haberleri: Bornova'da Mutluluk Atölyesi

Bornova'da Mutluluk Atölyesi

8 ay önce

Bornova Belediyesi Çocuk Kulübü tarafından 4-14 yaş arasındaki çocuklar için 'Oynarken İngilizce Öğreniyorum' konsepti ile hazırlanan "Mutluluk Atölyesi" projesi başladı.

Bornova'da Mutluluk Atölyesi, System.String[]

Aıesec programı ile İzmir'e gelen 63 öğrencinin çeşitli oyunlarla gerçekleştirecekleri atölyelere katılan çocukların eğitimi 4 hafta sürecek.

Bornova Belediyesi Çocuk kulübü miniklerin yaz tatillerini faydalı bir şekilde değerlendimesi amacıyla yeni bir proje başlattı.'Oynarken İngilizce Öğreniyorum' başlığı ile hazırlanan "Mutluluk Atölyesi" projesi ile ilçede yaşayan 4 - 14 yaş arası çocuklar birbirinden farklı aktivitelerle eğlenirken, ingilizcelerini de ilerletiyor. Aıesec ile İzmir'e gelen 18-25 yaş arasındaki 63 yabancı öğrenci ile birlikte gerçekeşen projeye katılan çocuklar yaş gruplarına uygun olarak hazırlanan oyunlarla İngilizce öğreniyor.

400 ÖĞRENCİ YARARLANACAK

Her yaş aralığınan 400 çocuğun katıldığı proje kapsamında açılan atölyeler Çamdibi Nedret Güvenç Sahnesi, Atatürk Mahallesi Dr.Sırrı Aydoğan Kültür Merkezi ve Bornova Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi olmak üzere üç farklı bölgede aynı anda hizmete başladı. Haftada 4 gün olmak üzere 4 hafta sürecek olan atölyelerde dersler 70 dakika olarak veriliyor. 2 Ağustos tarihinde tamamlanacak atölyelerdeAıesec ile İzmir'e gelen Kanada, Fransa ,Sırbistan, Çin, Pakistan, Cezayir, Singapur ,Rusya, Endonezya, Tunus, Romanya, Kırgızistan, Mısır, Azerbaycan, İspanya, Ukrayna ,Arnavutluk, Fas, Ürdün ve İtalya'dan gelen gençler görev alıyor.
"İntiharımızdan Kimse Sorumlu Değildir" Dedikten Sonra İmam ve Eşi Ölü Bulundu Şeyma Subaşı, Eski Fotoğrafını Yayınlayınca Alay Konusu Oldu

Çarptığı Kadını Yaralı Gören Sürücü Gözyaşlarını Tutamadı