Borsa şirketlerinin piyasa değeri - Son Dakika

Borsa şirketlerinin piyasa değeri

20.01.2021 13:53

Borsada işlem gören en değerli şirketler sıralamasında zirve 57 milyar 900 milyon lira ile Ford Otosan'ın oldu. Koç Holding 55 milyar 384 milyon ile ikinci sırada yer aldı.

Borsa İstanbul'daki şirketlerin toplam piyasa değeri, saat 13.00 itibarıyla 2 trilyon 19 milyar lira oldu. Borsanın en değerli şirketi ise 57 milyar 900 milyon lira ile Ford Otosan oldu.

KOÇ İKİNCİ, EREĞLİ DEMİR ÇELİK ÜÇÜNCÜ

Koç Holding 55 milyar 384 milyon ile ikinci sırada yer alırken, Ereğli Demir Çelik ise 54 milyar 40 milyon lira ile üçüncü oldu.

BORSANIN EN DEĞERLİ 20 ŞİRKETİ

BIST 100 endeksine dahil ve piyasa değeri açısından en büyük 20 şirketin piyasa değeri ile piyasa değeri/defter değeri oranları şöyle:

Borsa şirketlerinin piyasa değeri
Borsa şirketlerinin piyasa değeri

Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Borsa şirketlerinin piyasa değeri - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR

Son Dakika

Askerden yeni gelen gencin cansız bedeni su kanalında bulundu, acılı anne sinir krizi geçirdi Kasımpaşa'daki Divanhane İBB ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nı karşı karşıya getirdi Maçta sakatlanan Mesut Özil'e en büyük destek eşi Amine Gülşe'den geldi Barışma teklifini reddeden karısına satırla saldırdı Cumhurbaşkanı Erdoğan, 11 şehidimizin cenaze töreninde konuştu: Rabbim şehitlik makamını bizlere de nasip etsin Bitlis'te şehit olan 11 askerimiz için Ankara'da devlet töreni düzenlendi Trabzon'da akılalmaz olay! Temaslılarını gizlediler, gerçek boş pide kutularıyla ortaya çıktı Bitlis'te şehit olan Uzman Çavuş Demirci'nin vasiyeti yürek yaktı: Şehit olursam beni babamın yanına gömün