Borsanın en değerli şirketi Ford Otosan oldu - Son Dakika

Borsanın en değerli şirketi Ford Otosan oldu

26.01.2021 13:51

Borsada işlem gören en değerli şirketler sıralamasında zirve 56 milyar 110 milyon lira ile Ford Otosan'ın oldu. Koç Holding ise 55 milyar 79 milyon lira ile ikinci sırada yer aldı.

Borsa İstanbul'daki şirketlerin toplam piyasa değeri, saat 13.00 itibarıyla 2 trilyon 27 milyar lira oldu. Borsanın en değerli şirketi 56 milyar 110 milyon lira ile Ford Otosan oldu.

KOÇ HOLDİNG İKİNCİ, EREĞLİ DEMİR ÇELİK ÜÇÜNCÜ

Türkiye'nin önde gelen şirketi Koç Holding 55 milyar 79 milyon lira ile ikincisırada yer alırken, Ereğli Demir Çelik ise 51 milyar 660 milyon lira ile üçüncü sırada yer aldı.

BORSANIN EN DEĞERLİ 20 ŞİRKETİ

BIST 100 endeksine dahil ve piyasa değeri açısından en büyük 20 şirketin piyasa değeri ile piyasa değeri/defter değeri oranları şöyle:

Borsanın en değerli şirketi Ford Otosan oldu
Borsanın en değerli şirketi Ford Otosan oldu

Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Borsanın en değerli şirketi Ford Otosan oldu - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR (1)

Son Dakika

Türkiye'ye Irak'ta sinsi tuzak! ABD'nin görevini NATO devralıyor, 2 bin 500 PKK'lı teröriste eğitim verilecek Sokak ortasında eski kocası tarafından öldüresiye dövülen kadının kız kardeşi: Gördüklerimden sonra kriz geçirdim Kırmızı kategorideki Aksaray'da "tam" kapanmaya gidildi Babasının yasağını çiğneyen Yasmin Erbil'den cesur pozlar Metropoll'den dikkat çeken Cumhurbaşkanlığı anketi! Erdoğan mı, Mansur Yavaş mı? Güney Kore'de genç bir kızı tecavüzden kurtaran Rabia, kahraman oldu Genç kızlara parkta cinsel istismarda bulunan yaşlı adamı çevredekiler darbetti Kale direğinin yanına saklanan uyanık futbolcu, kaleciyi gafil avladı