Bosna Sancak Kültür Günleri" 16-23 Ekim Tarihleri Arasında İstanbul'da - Son Dakika

Bosna Sancak Kültür Günleri" 16-23 Ekim Tarihleri Arasında İstanbul'da

13.10.2016 09:07
Bosna Sancak Kültür Günleri" 16-23 Ekim Tarihleri Arasında İstanbul'da

Türkiye ve Bosna- Sancak arasındaki kültür bağlarını daha ileri seviyelere taşımak ve Boşnak kültürünü tanıtmak amacıyla ilk kez düzenlenecek olan "Bosna Sancak Kültür Günleri" 16-23 Ekim tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleşecek.

Türkiye ve Bosna- Sancak arasındaki kültür bağlarını daha ileri seviyelere taşımak ve Boşnak kültürünü tanıtmak amacıyla ilk kez düzenlenecek olan "Bosna Sancak Kültür Günleri" 16-23 Ekim tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleşecek.

BSA Vakfı tarafından organize edilen ve gerçekleştirilen Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nin proje ortağı olarak katkı yaptığı hafta boyunca sürecek program kapsamında; Bosna sinemasının en güçlü filmlerinin yanı sıra, edebiyat konuşmaları, sergi ve sahne sanatlarını içeren bir dizi etkinlik sunulacak. Pera Müzesi, İş Sanat ve İBB Kültür AŞ işbirliğiyle gerçekleşecek olan etkinliklerin önemli bir kısmı ücretsiz ve herkese açık olacak.

?

Romanlarımda Balkan Travması-Ayşe Kulin

?Kaleme aldığı eserleriyle, Türkiye edebiyatının en çok sevilen, okunan ve ödüller kazanan yazarlarından biri olan Ayşe Kulin, 19 Ekim Çarşamba günü Pera Müzesi'ne konuk oluyor. Bosna kökenli yazar, kitaplarında hayatı içtenlikle, ukalalık etmeden anlatır. Türkçe'ye olan hakimiyeti, gözlem gücü ve önyargısız yaklaşımıyla yazdığı roman, öykü, deneme ve biyografi türündeki eserlerini konuşmak üzere okuyucularıyla buluşacak olan yazarın konuşması 18: 30'da başlayacak.

?Unutulamayan - Ne zaborav-Fehim Huskovic

Üsküp'te yaşayan Boşnak sanatçı/ bilim adamı ve aynı zamanda Boşnak Güzel Sanatlar ve Bilimler Akademisi üyesi Prof. Dr. Fehim Huskovic'in yağlı boya çalışmaları eski Boşnak alfabesi üzerine gerçekleştirdiği resim ve grafik dilini birleştirdiği gravür baskılarının ilk kez izleyici ile bulaşacağı sergi, 16 Ekim Pazartesi günü İBB Kültür AŞ Taksim Güzel Sanatlar Galerisi'nde açılacak. Aynı zamanda Bosna Sancak Kültür Günleri'nin de açılış etkinliği olacak sergi, 5 Kasım tarihine kadar gezilebilecek.

Bosna Sancak Kültür Günleri Programı

16 Ekim Pazar

18: 00 ? Sergi açılışı: Prof. Dr. Fehim Huskoviç

18 Ekim Salı

19: 00 Film Gösterimi: Saraybosna'da Bir Gün

19 Ekim Çarşamba

17: 00 Film Gösterimi: Saraybosna'da Bir Gün1

18: 30 Söyleşi: Ayşe Kulin

20 Ekim Perşembe

19: 00 Film Gösterimi: Yolda

21 Ekim Cuma

19: 00 Film Gösterimi: Esma'nın Sırrı

21: 00 Film Gösterimi: Sesini Duyuramayanlar İçin

22 Ekim Cumartesi

?14: 00 Film Gösterimi: Esma'nın Sırrı

16: 00 Film Gösterimi: Yolda

?18: 00 Film Gösterimi: Aşk Adası

20: 00 Konser: Divanhana

23 Ekim Pazar

14: 00 Film Gösterimi: Aşk Adası

15: 30 Söyleşi: Jasmila Zbanic

17: 00 Film Gösterimi: Sesini Duyuramayanlar İçin - İstanbul

İmamoğlu: İstanbul ve Türkiye, Zenginliği Hak Ediyor; Yoksulluğu Değil İmamoğlu: İstanbul ve Türkiye, Zenginliği Hak Ediyor; Yoksulluğu Değil İstanbul'da 80 ülkeden 200'ün üzerinde yabancı 'büyük dönüşüm'ü ele alacak İstanbul'da 80 ülkeden 200'ün üzerinde yabancı 'büyük dönüşüm'ü ele alacak Fransız Sarayı'nda Görkemli Defile Fransız Sarayı'nda Görkemli Defile
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Bosna Sancak Kültür Günleri' 16-23 Ekim Tarihleri Arasında İstanbul'da - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement