Boşnak Lider İzetbegovic, Savaş Suçlusu Hırvatlara Verilen Hapis Cezasını Değerlendirdi - Son Dakika

Boşnak Lider İzetbegovic, Savaş Suçlusu Hırvatlara Verilen Hapis Cezasını Değerlendirdi

29.11.2017 21:24

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyinin Boşnak üyesi Bakir İzetbegovic'in açıklaması Basın toplantısından detaylar SARAYBOSNA - Boşnak lider İzetbegovic: "Bu kararla tarihin karanlık bölümüne mühür vuruldu"Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyinin Boşnak üyesi Bakir...

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyinin Boşnak üyesi Bakir İzetbegovic'in açıklaması

Basın toplantısından detaylar

SARAYBOSNA - Boşnak lider İzetbegovic: "Bu kararla tarihin karanlık bölümüne mühür vuruldu"

Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyinin Boşnak üyesi Bakir İzetbegovic temyiz duruşmasında 6 eski Hırvat yetkiliye verilen toplam 111 yıl hapis cezasını değerlendirdi.

Kurbanların ve işlenen suçların asla unutulmayacağını vurgulayan İzetbegovic, mahkemenin, verdiği bu kararla "uluslararası çatışmanın olduğunu" onayladığına işaret etti.

Bu kararla tarihin karanlık bir bölümüne mühür vurulduğunu söyleyen İzetbegovic, "Mahkeme suçlar ve suçlularla, yani karanlık tarafla uğraşır. Bizler ise aydınlık tarafla iş birliği kurmak ve (Hırvatlarla) dostane komşuluk ilişkileri inşa etmek istiyoruz." diye konuştu.

Adalet Bakanı Bozdağ: '(Orman yakanlara verilen cezaların artırılması) Bakanlık olarak çalışmalara başladık. Adalet Bakanı Bozdağ: '(Orman yakanlara verilen cezaların artırılması) Bakanlık olarak çalışmalara başladık. G7 Elmau Liderler Zirvesi, savaş ve artan stagflasyon endişelerinin gölgesinde başladı G7 Elmau Liderler Zirvesi, savaş ve artan stagflasyon endişelerinin gölgesinde başladı
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Boşnak Lider İzetbegovic, Savaş Suçlusu Hırvatlara Verilen Hapis Cezasını Değerlendirdi - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement