Bosnalı Çocuklar, Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe'yle Buluştu - Son Dakika

Bosnalı Çocuklar, Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe'yle Buluştu

18.01.2012 16:43
Bosnalı Çocuklar, Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe'yle Buluştu, System.String[]

'2.Uluslararası Çocuklar Dünyanın Direkleridir Kongresi' nedeniyle Bursa'da bulunan Bosnalı heyet, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'yi ziyaret etti.

'2. Uluslararası Çocuklar Dünyanın Direkleridir Kongresi' nedeniyle Bursa'da bulunan Bosnalı heyet, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'yi ziyaret etti.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, BURULAŞ'ta gerçekleştirilen görüşmede, Bosnalı çocuklarla ilgili çalışmalarda destek sağlamak amacıyla hazırlanan işbirliği anlaşmasını imzaladı.

Başkan Altepe, '2. Uluslararası Çocuklar Dünyanın Direkleridir Kongresi' ile dostlukların pekiştirildiğini belirterek, Bursa'dan dünyaya çocuklar aracılığıyla kardeşlik mesajları verildiğini söyledi. Avrupa'da Müslüman bir ülkenin bulunmasının sevincini yaşadığını kaydeden Başkan Altepe, "Türkiye ile Balkanlar arasında Bursa ve Büyükşehir Belediyesi olarak köprü görevi görüyoruz. Bu dostluk doğal bir şekilde gelişti, bundan da çok mutluyuz. Oradaki kardeşlerimizin, dostlarımızın yanında olmamız çok önemli." diye konuştu.

Bosna'da 20 yıldır savaşın acısının yaşandığını dile getiren Başkan Altepe, "Bosna, 20 yıldır Türkiye ve Bursa'nın gündeminde önemli bir yer alıyor. Savaşın izlerinin silinmesini amaçlıyoruz. Bu nedenle orada sürekli etkinlikler düzenliyoruz. Bu bize yük gelmiyor. Elimizden geldiğince keyifle çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz." dedi. Altepe, Balkanlardaki faaliyetlerde Büyükşehir Belediyesi'ne sivil toplum kuruluşları ve kent dinamiklerinden de destek geldiğini anlattı.

"ÇOCUKLARIN MUTLULUĞUNU ÖNEMSİYORUZ"

Başkan Altepe, kongrenin önemine işaret ederek, "Çocuklarımız gözbebeğimizdir. Büyüklerin en hassas noktası olan çocukların mutluluğunu önemsiyoruz." şeklinde konuştu. İki ülke arasındaki dostluğun daha da ileriye taşınması gerektiğini kaydeden ve Bosna'nın Türkiye'ye yakınlaşması halinde ülkenin daha da gelişeceğine dikkati çeken Altepe, kente ilk kez gelen çocuklara kongreye katılım belgeleri ile Bursa'ya özel hediyeler verdi.

Çocuklar Dünyanın Direkleridir Derneği Başkanı Prof. Fatima Hukic ise ilki 2000 yılında Bosna'da yapılan kongrenin bu yıl Bursa'da gerçekleştirilmesinin anlamlı olduğunu ifade ederek, desteklerinden dolayı Başkan Altepe'ye teşekkür etti. Hukic, Bosna Hersek'ten gelen çocukların ilk kez yurtdışına çıktığını belirterek, çocuklarla ilgili çalışmalarda destek sağlamak amacıyla Başkan Altepe ile işbirliği anlaşması imzaladı. Avrupa Konseyi ve Bosna Hersek Bilimler Akademisi'nin de işbirliği konusunda destek verdiğini ifade eden Hukic, Bosna Hersek'i hatırlatan hediyelerini de Altepe'ye verdi.

Bosna Hersek Cumhurbaşkanlığı Konseyi Üyesi Bekir İzzetbegoviç'in danışmanı Seidalija Mustafic de Bursa'da gördükleri misafirperverlikten dolayı Başkan Altepe'ye teşekkür etti. Kongreye katılan çocuklar ise Bursa'da çok keyifli zaman geçirdiklerini ve yeni arkadaşlar edindiklerini ifade etti. Bosnalı heyete, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'ndan yetkililerle Çocuklar Dünyanın Direkleridir Derneği yetkilileri de eşlik etti.

Bosnalı Çocuklar, Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe'yle Buluştu
Bosnalı Çocuklar, Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe'yle Buluştu
Bosnalı Çocuklar, Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe'yle Buluştu
Bosnalı Çocuklar, Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe'yle Buluştu

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Bosnalı Çocuklar, Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe'yle Buluştu - Son Dakika


Son Dakika

FETÖ iddiası sonrası İYİ Partili Ümit Özdağ'ın ihracı için ilk adım atıldı Galatasaray, evinde ilk kez Alanyaspor'a yenildi Sağlık Bakanlığı, çelişki sonrası koronavirüs tablosunu değiştirdi! Yeni hasta sayısı 2 bini aştı Meteoroloji, 57 ile sağanak yağış uyarısında bulundu "Türk burgeri değil Yunan burgeri satacağız" diyen Suudi şirket, Türkiye'de sektör lideri çıktı SİHA'lara direnemeyen Ermenistan'dan PKK taktiği! Hedef şaşırtmak için mevzilere cansız manken yerleştirdiler Sevgilisiyle samimi pozlarını paylaşan fenomen Duygu Özaslan, eleştirileri tiye aldı Türkiye'nin Azerbaycan ve Kırım hamleleri Rus basınını rahatsız etti: Moskova'nın nüfuz alanına görülmemiş bir atılım var