Boyabat'ta Mekke'nin Fethi Kutlandı - Son Dakika

Boyabat'ta Mekke'nin Fethi Kutlandı

17.01.2016 12:36
Boyabat'ta Mekke'nin Fethi Kutlandı, System.String[]

Boyabat'ta Mekke'nin fethi kutlandı.

Boyabat'ta Mekke'nin fethi kutlandı.

Boyabat Gençlik Merkezi, Ensar Vakfı Boyabat Şubesi ve Birlik Vakfı Boyababat Temsilciliğinin düzenlediği kutlama Boyabat Kız Meslek Lisesi tiyatro salonunda gerçekleştirildi.

Kutlamaya, Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, Cumhuriyet Başsavcısı Salih Şengöz, Boyabat Müftüsü İsa Sağlam, İl Gençlik Merkezi Müdürü Cengiz Keskin, Ensar Vakfı Boyabat Şube Başkanı Alaaddin Yaylaoğlu, Birlik Vakfı Boyabat Şube Başkanı Mutlu Budak, Boyabat Halk Eğitim Merkezi Müdürü İbrahim Açıkgöz, çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

İmam Hatiplerin okuduğu ezanın ardından konuşan Birlik Vakfı Boyabat Şube Başkanı Mutlu Budak, Mekke'nin fethi ve tarihsel önemi hakkında bilgi vererek "Fetih kalplerin ve kapıların tevhide açılmasıdır" dedi.

"Ne mutlu insanlığın kalbini, beldelerini, ülkelerini imar etme yolunda ilk fethi yapan Allah Resülü Hz. Muhammed'in (s.a.v) yolundan gidenlere ve O'na ümmet olanlara" diyen Budak, "Salat ve selam olsun O'nun Ehli Beyt'inin ve yolundan giden sizlerin bizlerin üzerine. Bu duygu ve düşüncelerle teşriflerinizden dolayı en kalbi şükranlarımı sunarım" ifadesinde bulundu.

Konuşmanın ardından Sultan Ahmet Cami İmam Hatibi İshak Kızılaslan, Laleli Cami İmam Hatibi Emrullah Akbaş, Fenerbahçe Cami Müezzini Numan Akbaş, Sultan Ahmet Cami Müezzini Neyzen İbrahim Çoban, Yunus Emre Kültür Merkezi Kanun Sanatçısı Reha Mumcu, Sultan Ahmet Cami Müezzini İbrahim Altuntaş, Kur'an-ı Kerim, ilahiler, kasideler ve marşlar okudu.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Boyabat'ta Mekke'nin Fethi Kutlandı - Son Dakika


Son Dakika

Rusya'ya domates ihracatında kota 250 bin tona yükseltildi Meteoroloji'den 11 kentimize kar yağışı uyarısı! Çığ tehlikesine dikkat Son Dakika: Destekleme ve yetiştirme kursları ile takviye kurslarında yüz yüze eğitim 22 Ocak'ta başlayacak Joe Biden, resmen ABD'nin 46. Başkanı oldu 10 yıl önce kıyafet almamaya yemin eden öğretmen 100 bin TL biriktirdi Çıplak halde cansız bedeni bulunan fenomenin boğularak öldürüldüğü ortaya çıktı Biden'dan 17 kritik karar! Aralarında Müslüman ülkelere yönelik seyahat yasağının kaldırılması da var 5 gün sonra ölü bulunan doktor, boynunun kırılması sonucu yaşamını yitirmiş