Boyabat'ta otobüs kazalarının önlenmesine yönelik toplantı - Son Dakika

Boyabat'ta otobüs kazalarının önlenmesine yönelik toplantı

22.02.2020 11:04
Boyabat'ta otobüs kazalarının önlenmesine yönelik toplantı, System.String[]

Boyabat ilçesinde otobüs kazalarının önlenmesine yönelik alınması gereken tedbirler ve uygulamaların belirlenmesi amacıyla toplantı yapıldı.

Boyabat ilçesinde otobüs kazalarının önlenmesine yönelik alınması gereken tedbirler ve uygulamaların belirlenmesi amacıyla toplantı yapıldı.

Kaymakamlık toplantı salonunda düzenlen toplantı, Kaymakam Fatih Aksoy'un başkanlığında İçişleri Bakanlığının "Trafik Güvenliği Uygulama Politika Belgesi" kapsamında gerçekleştirildi.

Toplantıda, şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan otobüs şirketlerinin temsilcileri kış şartlarına uygun lastik kullanılması, şoförlerin yol, hava ve trafik durumunun gerektirdiği şartlara uygun hızda seyretmeleri, mevzuatın öngördüğü sayıda şoförü araçlarda bulundurmaları, kazaların temel nedeni olan yorgun ve uykusuz araç kullanımının önlenmesi, trafik güvenliğine yönelik kontrollerin aksatmadan yapılması gibi konularda bilgilendirildi.

Toplantıda araçların takograf, ışık, far gibi teknik donanımlarının kontrollerinin yapılması, belirlenen alanlar dışında yolcu bindirme, indirme yapılmaması, otobüs yangınlarına karşı önleyici tedbirin alınması gibi konular da ele alındı.

Toplantıya Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Ceylan, İlçe Emniyet Müdürü Ali Asker Bayar, İlçe Jandarma Komutan Vekili Astsubay Hasan Kocaman, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, Boyabat Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İrfan Erbaş, trafik ekipleri ve otobüs firmaları temsilcileri katıldı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Boyabat'ta otobüs kazalarının önlenmesine yönelik toplantı - Son Dakika


Son Dakika

Erbakan'ın yol arkadaşı Derviş Yıldırım, namaz kıldığı sırada hayatını kaybetti! Vefat anı güvenlik kamerasına yansıdı Galatasaray, Youssouf Ndayishimiye transferi için Malatyaspor'la anlaşmak üzere "O Bu Gece Gelecek" şarkısıyla hayatımıza girmişti! Cesur pozlar veren Şahsenem çok iddialı Boş arazide ölmeden önce uyuşturucu alan genç adamın cansız bedeni bulundu Güne yükselişle başlayan altının gram fiyatı 442,5 liradan işlem görüyor Eski hocası, Salih Uçan'ın Galatasaray'la anlaştığını söyledi 2021'in ilk yarısında bedelli askerlik ücreti 39 bin 788 lira oldu Hırsızlar bıçak zoruyla gasp ettikleri araca yanlış mazot koyunca yolda kalıp çekici çağırdılar