Boynak Suyunun Söke'ye Getirilmesi Projesi - Son Dakika

Boynak Suyunun Söke'ye Getirilmesi Projesi

08.09.2012 14:40
Boynak Suyunun Söke'ye Getirilmesi Projesi, System.String[]

Söke Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi, Söke'ye Boynak mevkisinden içme suyu temini için hazırladıkları projenin, İller Bankası tarafından ihale edilmesini beklerdiklerini, ancak ihalenin bir türlü gerçekleştirilmediğinden yakınarak, "Eğer İller"...

Söke Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi, Söke'ye Boynak mevkisinden içme suyu temini için hazırladıkları projenin, İller Bankası tarafından ihale edilmesini beklerdiklerini, ancak ihalenin bir türlü gerçekleştirilmediğinden yakınarak, "Eğer İller Bankası ihaleye çıkmazsa belediye olarak ihaleyi biz yapacağız" dedi.

Özekmekçi, Söke Belediye Meclisi'nin eylül ayı olağan toplantısında, belediye yatırımlarıyla ilgili bilgi verdi.

Aydın Caddesi ve Cumhuriyet Meydanı projelerinin ihalesinin ve sözleşmesinin yapıldığını belirterek; "Yüklenici firma iş planını hazırladı. Caddenin yapımına Bölge Trafik İstasyonu önünden başlanacak. Şu anda biz cadde üzerindeki kaldırımları kırmaya başladık. Sonra sıra Cumhuriyet Meydanı'na gelecek" dedi.

Özekmekçi, Söke'ye Boynak mevkisinden içme suyu temini için hazırladıkları projenin, İller Bankası tarafından kabul edildiğini ve kredi çıktığını, ancak ihalesinin bir türlü gerçekleştirilmediğini belirterek, şunları söyledi:

"Boynak suyunun Söke'ye gelmesi için İller Bankası'ndan kredi çıktı. İller Bankası'nın ihaleyi yapmasını bekliyoruz. Ancak ihale ağırdan alınıyor. Gerekçe olarak da ihalelerin çokluğu gösteriliyor. Biz işin hızlı olması için ihaleyi İller Bankası'nın yapmasını istemiştik. İller Bankası'nın ihaleyi ağırdan alması hiç hoş değil. Biraz daha bekleyeceğiz. Eğer İller Bankası ihaleye çıkmazsa belediye olarak ihaleyi biz yapacağız."

Muhabir: Muzaffer Yavaşoğlu/ Suat Deniz

Yayıncı: Ufuk Kırabalı - AYDIN

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Boynak Suyunun Söke'ye Getirilmesi Projesi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Leipzig maçında sakatlanan Başakşehir'li Caiçara, hastaneye kaldırıldı Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı: Vaka sayılarında ve hastane başvurularında 2 kat artış var Yunanistan'dan 3 Avrupa ülkesine "Türkiye'ye silah satmayın" çağrısı Prof. Dr. Naci Görür, İstanbul depreminde riskli bölgeleri açıkladı: Haliç'ten başlayıp Silivri'ye giden 10 km içindeki kuşak çürük Khabib Nurmagomedov, Mayweather dövüşmesi için teklif edilen 790 milyon lirayı reddetti Azerbaycan ordusu, Ermenistan işgalindeki Gubadlı'yı iki taraftan kuşattı! Bölge her an kontrol altına alınabilir İstanbul'da trafik denetimlerinde "uyuşturucu kiti" kullanılmaya başlandı Düğün konvoyu gibi süslenen 3 araçta 16 göçmen yakalandı