Bozat Tarım Kredi Kooperatifi'nden Çiftçilere Bilgilendirme Toplantısı - Son Dakika

Bozat Tarım Kredi Kooperatifi'nden Çiftçilere Bilgilendirme Toplantısı

19.01.2012 17:40
Bozat Tarım Kredi Kooperatifi'nden Çiftçilere Bilgilendirme Toplantısı, System.String[]

Giresun'un Piraziz ilçesine bağlı Bozat beldesindeki Tarım Kredi Kooperatifi Trabzon Bölge Birliği Müdürlüğüne bağlı 2486 sayılı Bozat Tarım Kredi Kooperatifi, çiftçilere yönelik bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Giresun'un Piraziz ilçesine bağlı Bozat beldesindeki Tarım Kredi Kooperatifi Trabzon Bölge Birliği Müdürlüğüne bağlı 2486 sayılı Bozat Tarım Kredi Kooperatifi, çiftçilere yönelik bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Kooperatif Salonu'ndaki toplantıya, Trabzon Bölge Birliği Müdür Yardımcısı Coşkun Aksoy, Bulancak Tarım Kredi Kooperatif Müdürü Zeki Koçaslan, Müdür Yardımcısı Suat Tok, Ziraat Mühendisi Hacer Özdemir ve çok sayıda üretici katıldı.

Bölge Birliği Müdür Yardımcısı Aksoy, burada yaptığı konuşmada, birliğin faaliyet alanındaki çiftçilere hayvancılık ve kooperatiflerin faaliyet hakkında çeşitli bilgilendirmeler yaptıklarını söyledi.

Aksoy, üreticilerin, kooperatiflerin sunduğu imkanlar çerçevesinde, hayvancılık ve diğer konularda daha düşük maliyetle daha yüksek verim elde edebileceklerini belirtti.

Çiftçilerin kendileri için faydalı birimler olan kooperatiflere sahip çıkmaları gerektiğini ifade eden Aksoy, şöyle konuştu:

"Hayvancılıkta uygulamaya koyulan 'Buzağı Büyütme Projesi' ile üreticilerin buzağılarının hızlı büyüme dönemlerinde kısa süreli besi programı uygulanacaktır. Böylece hızlı canlı ağırlık artışı sağlayarak piyasa değeri yükseltilecek ve bu şekilde daha fazla gelir elde edilmesine imkan sunulacaktır. Bu tür çalışmalar kooperatiflerin temel hedeflerindendir. Bu kapsamda büyükbaş hayvan temini, faizsiz yem kredileri hizmetiyle üreticilerimize büyük imkanlar sunulmaktadır."

- GİRESUN

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Bozat Tarım Kredi Kooperatifi'nden Çiftçilere Bilgilendirme Toplantısı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Maltepe sahilinde bir gemide yangın çıktı Son Dakika: Galatasaray, deplasmanda Erzurumspor'u 2-1 mağlup etti Aliyev silah aldıkları ülkeleri tek tek saydı! Türkiye ilk sırada değil Geçtiğimiz günlerde evinde yangın çıkan Eser Yenenler, şimdi de koronavirüse yakalandı Ajax, deplasmanda VVV-Venlo'yu 13-0 mağlup etti Son Dakika: Türkiye'de 24 Ekim günü koronavirüs kaynaklı 69 can kaybı, 2091 yeni vaka tespit edildi Kuveyt ve Katar'da Hazreti Muhammed'e saygısızlık yapan Fransa'nın ürünlerine boykot TRT'den, Erdoğan'ın konuşması sırasında ekranda çıkan anlamsız harflerle ilgili açıklama