Bozgeyik Mezarı Başında Dualarla Anıldı - Son Dakika

Bozgeyik Mezarı Başında Dualarla Anıldı

02.04.2012 10:28
Bozgeyik Mezarı Başında Dualarla Anıldı, System.String[]

Vahittin Bozgeyik, ölümünün 7. yılında mezarı başında düzenlenen törenle anıldı.

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Gaziantepli gazeteci-yazar Vahittin Bozgeyik, ölümünün 7. yılında mezarı başında düzenlenen törenle anıldı.

Ölümünün 7. yıldönümünde düzenlenen çeşitli etkinliklerle anılan Bozgeyik'in doğduğu Devehöyük köyündeki mezarında düzenlenen törene, birçok gazeteci ve yazar arkadaşlarının yanı sıra Şehitkamil eski Belediye Başkanı Mehmet Bozgeyik ile ailesi katıldı. Mezarı başında Yasin-i Şerif okunan törende, duaların ardından, şair İbrahim Halil Aycan, Vahittin Bozgeyik'in yeni çıkan şiir kitabından şiirler okudu. Merhumun gazeteci ve yazar arkadaşları da duygu ve düşüncelerini dile getirdi. Duygu dolu anların yaşandığı tören, dua ve şiirlerin okunmasının ardından sona erdi.

VAHİTTİN BOZGEYİK

1945 yılında Gaziantep'in Oğuzeli ilçesine bağlı Devehöyük köyünde dünyaya gelen Vahittin Bozgeyik, ilk, orta ve lise tahsilini Gaziantep'te yaptı. 'Güney Sokaklarında' isimli şiir kitabını daha lise öğrencisiyken 1966 yılında yayınlayan Vahittin Bozgeyik, 1966 yılında Hisar Dergisi tarafından Türkiye çapında yapılan liselerarası şiir yarışmasında Türkiye üçüncüsü oldu. 1971 yılında Türk Sineması'nda karakter rollerinde oynadı. Daha sonra profesyonel tiyatro oyuncusu olarak Ankara'da Kavaklıdere ve Mithatpaşa tiyatrolarında sahneye çıktı. Askerlik döneminden sonra emekli oluncaya kadar sürecek olan profesyonel gazetecilik hayatına, 1969 yılında Gaziantep Zafer Gazetesi'ni kurarak başladı.

Yıllarca Gaziantep'te gazetecilik yapan Bozgeyik, televizyon program yapımcılığı ve yönetmenliği de yaptı. Birçok yerel televizyonda kültür ve sanat ağırlıklı programlar yapan ve sürekli sarı basın kartı sahibi olan Bozgeyik, Şehitkamil Belediyesi Basın Yayın Müdürlüğü görevinde de bulunmuştu.

Ezo Gelin'in mezarının doğduğu yer olan Gaziantep'in Dokuzyol köyüne getirilmesinde büyük çaba sarfeden Bozgeyik, gazeteci ve yazarlığın dışında şiir ve besteleriyle de adından söz ettirmişti. Türkiye Musıki Eseri Sahipleri Meslek Birliği (MESAM) ve Müzik Eseri Sahipleri Grubu (MSG) üyesi olan Bozgeyik'in, yaptığı birçok beste yerel ve ulusal sanatçılar tarafından seslendirilmişti. Bozgeyik'in, 'Hesapta Yoktu' isimli bestesi de sanatçı Selda Bağcan tarafından seslendirilmişti. Bozgeyik'in ölümünden kısa bir süre önce yazdığı 'Unutuldun' isimli bestesi ise, Türk Halk Müziği sanatçısı Güler Duman son kasetinde yer aldı. Bozgeyik 2 Nisan 2005'te evinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetmişti.

Bozgeyik Mezarı Başında Dualarla Anıldı

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Bozgeyik Mezarı Başında Dualarla Anıldı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Selçuk Bayraktar'dan Tele1 TV'nin İHA'larla ilgili haberine sert tepki: Siz isteseniz de istemeseniz de uçacak TOKİ 2021'de dar gelirli vatandaşlar için 100 bin sosyal konut yapacak Emekli maaşını taşıyana 2.550 TL'ye kadar ödeme! İşte banka banka güncel promosyon ücretleri Azerbaycanlı öğretim görevlisi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazdı: Bizi öldürün ama onlara bırakmayın Paşinyan'a istifa çağrısı: Sadece Karabağ değil Ermenistan'ın geleceği de tehdit altında Meteoroloji İstanbulluları uyardı: Kar soğukları geliyor Çaresizliklerini anlatan en iyi video! Ermeni gençler, polis zoruyla otobüse bindirilip cepheye gönderildi 3 çocuk babası kolunda enjektörle ölü bulundu! Annesi sinir krizi geçirdi