Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde Denge ve İşitme Bozuklukları Ünitesi Kuruldu - Son Dakika

Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde Denge ve İşitme Bozuklukları Ünitesi Kuruldu

18.01.2012 17:20
Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde Denge ve İşitme Bozuklukları Ünitesi Kuruldu, System.String[]

Tıp Fakültesi Dekanı ve Hastane Başhekimi Prof.Dr.Namık Delibaş, Burun ve Baş Boyun Cerrahisi Öğretim Üyesi Prof.Dr.Levent Saydam ile birlikte Denge ve İşitme Bozuklukları Tanı Merkezini basın mensuplarına tanıttı.

Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne denge ve işitme Bozuklukları Ünitesi kuruldu

Tıp Fakültesi Dekanı ve Hastane Başhekimi Prof. Dr. Namık Delibaş, Burun ve Baş Boyun Cerrahisi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Levent Saydam ile birlikte Denge ve İşitme Bozuklukları Tanı Merkezini basın mensuplarına tanıttı.

Delibaş, yaptığı açıklamada hastanelerinde 22 bölümün aktif olarak çalıştığını kaydederek, 10'u profesör 35 öğretim üyesi kadroları olduğunu söyledi.

Bazı bölümlere de öğretim üyesi atanacağını ifade eden Delibaş, şu bilgileri verdi:

"Önümüzdeki 2-3 ay içerisinde çocuk hastalıkları, nöroloji, fizik tedavi, anjiyo, kadın doğum, yeni doğan ünitelerimiz de tamamlanmış olacak. Dolayısıyla daha eksiksiz hizmet vermiş olacağız. Yozgat'a üst düzey üniversite hastanesi hizmeti vermeyi hedefliyoruz. Başka illere gitme ihtiyacı da büyük oranda ortadan kalmış olacak. Kısa süre önce hastanemizde Nükleer Tıp Merkezi kurulmuştu. Bugün de İşitme ve Denge Merkezimizin açılışını yapıyoruz. Göz ünitemiz de yakında tamlanmış olacak."

Burun ve Baş Boyun Cerrahisi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Levent Saydam ise, denge ve işitme bozuklukları testlerine çok fazla ihtiyaç duyduklarını ifade etti.

Saydam, "Bu Yozgat için çok önemli. Ankara'dan bu tarafı düşündüğünüzde denge bozuklukları ünitesi olan tek üniversite hastanesi Yozgat'ta. Dolayısıyla Yozgatlılar için bu çok önemli. Bu tür şikayetler için artık Kayseri ya da Ankara'ya gitmek zorunda değiller" dedi.

- YOZGAT

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde Denge ve İşitme Bozuklukları Ünitesi Kuruldu - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan Charlie Hebdo'nun skandal karikatürüne sert tepki: Sessiz kalmayacağız Charlie Hebdo'dan yine çirkin provokasyon! Erdoğan üzerinden Peygamberimizi ve İslam'ı hedef aldılar Trump'tan Dağlık Karabağ çıkışı: Ateşkesin bozulduğunu görmek hayal kırıklığı Meteoroloji'den 13 il için için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı İnşaatta elleri ve ayakları bağlı kız çocuğu bulundu MAK Danışmanlık, son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Barajı üç parti geçiyor Azerbaycan'dan darbe yiyen Paşinyan, halkını tehdit etti: Geri duranları, kaçanları ağır cezalandıracağız Son Dakika: Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına istifa, emeklilik ve izin yasağı getirdi