Bozuşma - Son Dakika

Bozuşma

17.11.2016 19:04
Bozuşma, System.String[]

Ruşen Gülen'in yönettiği "Bozuşma" tiyatro oyunu, 24 Aralık'ta Karma Drama sahnesinde izleyicisiyle buluşuyor.

Ruşen Gülen'in yönettiği "Bozuşma" tiyatro oyunu, 24 Aralık'ta Karma Drama sahnesinde izleyicisiyle buluşuyor.

" Gogol'ün "Ivan Ivanovic ile Ivan Nikiforovic Nasıl Bozuştu?" öyküsünü ilk okuduğumda "Bir Delinin Güncesi"nin provalarına başlamak üzereydik. "Bir Delinin Güncesi" oynamayı hayal ettiğim metinler arasındaydı fakat açıkçası gerçekleşenden çok daha ilerideki bir tarihte, yıllar sonrasında bu oyunu sahnelemeyi planlıyordum. Bu anlamda benim için erken hayata geçen bir tasarıydı. "Ivan Ivanovic ile Ivan Nikiforovic Nasıl Bozuştu"da ise durum tam tersi oldu. Öyküyü ilk okuduğum günden itibaren sahnelemek istiyordum. Biraz gecikmeyle de olsa, bu yıl "Bozuşma" ismiyle bu keyifli öyküyü sahneye taşımaya karar verdik. Şimdi geriye dönüp baktığımda, bu gecikmenin çok faydalı olduğunu düşünüyorum.Bugün yaşadıklarımız bu metni sahnelemeyi çok daha anlamlı kılıyor.

Bir yönetmenin, sahneye koyduğu oyunla ilgili, oyun broşürüne bir şeyler yazmasını, bir açıklamada, bir yorumda bulunmasını gereksiz görüyorum. Bu nedenle bu alana daha kişisel bir şeyler yazmaya karar verdim. Oyunla ilgili söylemek istediğimiz şeyleriyse, ekip arkadaşlarımla birlikte sahneye yansıttığımızı düşünüyorum.

Görüşmek üzere... "

Gogol'den Uyarlayan ve Yöneten: Ruşen Gülen

Yönetmen Yardımcısı: Emin Taşdemir

Dekor Tasarım: Alpay Ekler

Dekor: Alpay Ekler, Deniz Karalar

Kostüm Tasarım: Alpay Ekler

Kostüm: Sibel Tomaç

Aksesuar: Alpay Ekler, Deniz Karalar

Işık: Deniz Karalar/Gürkan Özgen

Fotoğraf: Oğulcan Delipınar

Grafik: Hüseyin İnan Kuzel

Genel Sanat Yönetmeni: Alpay Ekler

Oyuncular: Hüseyin İnan Kuzel

Filiz Bingöl

Kadir Kayhan Bişkin

Handan Delipınar

Selçuk Delipınar

Deniz Gül

Gürkan Sinan

Mine Altın Sinan

ve Barış Aksu- Ege Delipınar

Bozuşma


YORUMLAR

Son Dakika

Yunan televizyonuna konuşan Avrupa Komisyonu yetkilisinden Türkiye'ye küstah tehdit: Yaptırımlar orta ve uzun vadeli de olacak Diagne'nin golüyle Galatasaray, Fatih Terim yönetimindeki 1000. golünü attı Koronavirüs vakalarının yüzde 100 arttığı Antalya'da, 65 yaş üstü ve 20 yaş altının ulaşım kartları kullanıma kapatılıyor Yerli aşıyı yaptıran gönüllü yaşadıklarını anlattı: Aşının hiçbir yan etkisini görmedim Akdeniz açıklarındaki 5.2'lik deprem 150 kilometre uzaklıktaki Karaman'da kayaları yerinden oynattı Sokak kısıtlaması bile denize girmelerine engel olamadı Koronavirüs aşısını bulan Pfizer'in CEO'sundan bomba itiraf: Aşıdan sonra virüsün bulaşıp bulaşmayacağından emin değiliz Erdoğan'ın da katıldığı ilk milli helikopter motorunun teslim töreninde kriz: Hakkımızı helal etmiyoruz