Bozyazı Tarım Kredi Kooperatifi Genel Kurulu Yapıldı - Son Dakika

Bozyazı Tarım Kredi Kooperatifi Genel Kurulu Yapıldı

24.02.2014 15:24
Bozyazı Tarım Kredi Kooperatifi Genel Kurulu Yapıldı, System.String[]

Mersin’in Bozyazı ilçesinde Tarım Kredi Kooperatifi genel kurulunu yaptı.

Mersin'in Bozyazı ilçesinde Tarım Kredi Kooperatifi genel kurulunu yaptı.

Müftülük Konferans Salonu'nda yapılan genel kurula Kaymakam Mustafa Erkayıran ile kooperatif üyesi çiftçiler katıldı. Kooperatif Müdürü Ahmet Karakuş, konuşmasında kooperatif olarak yaptıkları çalışmaları anlatarak genel kurula katılanlara teşekkür etti.

Bozyazı Kaymakamı Mustafa Erkayıran, gelişmiş ülkelerin 1850'li yıllara kadar hayvancılık, çiftçilik ve tarımdan kalkındıklarını söyledi. Sonrasında sanayi devrimi yaşandığını aktaran Erkayıran, "Daha sonra teknolojik bir devrimle bir üst seviyeye geçtiler ve bu gün 'gelişmiş ülkeler' denilen ülkeler haline geldiler. Ama şu anda yeni bir gelişim veya eğilim söz konusu, tekrar tarıma dönüş var. Çünkü, artık topraklar azalıyor, üzerinde çiftçilik yapılabilecek yerler azalıyor, insan nüfusu ise çoğalıyor. Sanayileşme doğaya ve dünyaya zarar verdi, kuraklık hat safhaya ulaştı. Bu nedenle tarım sektörü daha da önemli hale geldi ve biz bu yaptığımız işin kıymetini bilmeliyiz" dedi.

Ülkemizdeki durumun da çok farklı olmadığını dile getiren Erkayıran, yaşanan kuraklığa da dikkat çekerek, çiftçilerin bu konuda tedbirli olmasını istedi. "Elimizdeki toprağın kıymetini bilelim ve geleceği de ön görerek ona göre işler yapalım" diyen Erkayıran, "Çiftçi, bu ülkenin kalkınmasında ve bu ülkenin doyurulmasında sırtında ağır yük taşıyan insanlardır. Bizler bunun bilincindeyiz" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından yapılan seçimler sonrası görev alan Bozyazı Tarım Kredi Kooperatifi Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu; "Muhammet Top, Celal Kılınç, Mustafa Ekinci, Nail Aslan, Mustafa Tuna, Mahmut Yakalar, Mehmet Türkmen, Ali Bursa, Kutlay Titiz, Bilal Kılınç ve Ömer Oflaz" - MERSİN

Bozyazı Tarım Kredi Kooperatifi Genel Kurulu Yapıldı
Bozyazı Tarım Kredi Kooperatifi Genel Kurulu Yapıldı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Bozyazı Tarım Kredi Kooperatifi Genel Kurulu Yapıldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Beşiktaş'a döneceği konuşulan Tosic, Guangzhou ile yollarını ayırdı Günlerdir kayıp olarak aranan sosyal medya fenomeni Alexis Sharkey, çırılçıplak halde ölü bulundu Oyuncu Melis Birkan'ın yeni mesleği şaşırttı! Hobisi işi oldu ABD Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezi, karantina süresini 7 ila 10 gün olarak güncelledi Başakşehir'den müthiş geri dönüş! Yıldız futbolcu efsane golle hat trick yaptı Yağmur Aşık'ın Emre Aşık için tuttuğu iddia edilen kiralık katil: Benden hamile kaldı İran'ın "nükleer faaliyetlerini hızlandıracak" yasa tasarısı hükümetin itirazlarına rağmen onaylandı Saadet Partisi'nden asgari ücret zammı önerisi: Hedef 8 bin 85 lira olmalı