'Bremen Mızıkacıları' Çocukların Yüzünü Güldürdü - Son Dakika

'Bremen Mızıkacıları' Çocukların Yüzünü Güldürdü

17.03.2017 16:22
'Bremen Mızıkacıları' Çocukların Yüzünü Güldürdü, System.String[]

HBB Şehir Tiyatrosu, çocukların düş dünyalarını zenginleştirmek ve onlara çok yönlü düşünebilme yeteneği kazandırmak amacıyla hazırladığı birbirinden nitelikli oyunları sahnelemeye devam ediyor.

HBB Şehir Tiyatrosu, Tavla Müfide Ahmet Rende Anaokulu ve Sabiha Gökçen Anaokulu'ndan gelen minik minikleri 16 Mart Perşembe günü Çekmece Oyun Salonu'nda misafir etti.

Hatay'ı adeta karış karış gezen ve büyükten küçüğe herkesi birbirinden değerli oyunlarla buluşturarak şehrin sosyal ve kültürel faaliyet odağı haline gelen HBB Şehir Tiyatrosu, 'Bremen Mızıkacıları' adlı çocuk oyunu ile yeniden miniklerle buluştu.

Derlemesi ve yönetmenliğini Şehir Tiyatrosu'nun başarılı sanatçılarından Süheyla Koçak'ın yaptığı 'Bremen Mızıkacıları' adlı çocuk oyunu, yaşlandıkları için sahipleri tarafından evden kovulan eşek, horoz, köpek ve kedinin yolda tanışıp, bir müzik grubu kurma hayalleriyle, Bremen'e doğru yola çıkmalarını konu ediniyor.
Şehir Tiyatrosu'nun birbirinden yetenekli oyuncuları, yolculuk esnasında karşılaştıkları bir eve giren hırsızları korkutup kaçırarak ev sahiplerine yardım eden ve bu sayede kendilerini işe yarar hissederek, yeni bir yuva edinme arzusundaki hayvanların öyküsünü Anaokulu öğrencilerine anlattı.

'Bremen Mızıkacıları' Çocukların Yüzünü Güldürdü

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel 'Bremen Mızıkacıları' Çocukların Yüzünü Güldürdü - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Ermenistan ordusu tükeniyor! Bu kez de 15 yaşın altındaki çocukları cepheye sürmeye başladılar Son Dakika! Cumhurbaşkanlığından Hollandalı siyasetçi Wilders'ın skandal paylaşımına tepki: Sistematik zorbalık bir ifade özgürlüğü meselesi değildir Sinan Engin'den çarpıcı iddia: Bu açıklamalara göre yönetimin Terim'i göndermesi lazım Falcao'nun attığı golü öven Rıdvan Dilmen, kırmızı kartı eleştirdi: İnanılmaz, olamaz Genç adama mesajlı taciz: Yemeği getiren kuryeden gelen "Gey misin?" sorusuyla neye uğradığını şaşırdı Son Dakika! Çavuşoğlu'ndan Hollandalı parlamenter Wilders'ın skandal paylaşımına tepki: Avrupa'nın ezik ırkçıları yine kendini gösterdi Manisa'da halkı tedirgin eden görüntü! Fay hattında dev yarıklar oluştu Nihat Hatipoğlu'ndan "Otelinde içki satılıyor" iddiasına yanıt: Asla satılmadı, aklınızca benden intikam aldınız