Bremen Mızıkacıları Perküsyon Grubu" Trabzon'da Sahne Aldı - Son Dakika

Bremen Mızıkacıları Perküsyon Grubu" Trabzon'da Sahne Aldı

14.03.2017 20:55
Bremen Mızıkacıları Perküsyon Grubu

Down sendromlu ve otistik gençlerden oluşan, "Bremen Mızıkacıları Perküsyon Grubu" 260'ıncı gösterisini Trabzon'da sahneledi.

Down sendromlu ve otistik gençlerden oluşan, "Bremen Mızıkacıları Perküsyon Grubu" 260'ıncı gösterisini Trabzon'da sahneledi.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından, Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi'nde organize edilen etkinlikte sahneye çıkan grup Türk, Arap, Afrika ve Roman ritimlerini vurmalı çalgılarla seslendirdi.

Bazı ebeveyn ve gönüllülerin de şarkılara eşlik ettiği konser ilgi gördü. Grup üyelerinin yönettiği konserde, 11 kişi sahne aldı.

10 yılda 260 konser

Grubun kurucusu Yaşar Morpınar, grubun down sendromu ve otizme dikkat çekmek amacıyla 2007 yılında kurulduğunu söyledi.

Tomurcuk Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde eğitim alan gençlerden oluşan grubun üyeleri ile 29 yerleşim yerinde 259 konser verdiklerini belirten Morpınar, 260'ıncı kez sahneye çıkmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Morpınar, 14 kişiden oluşan gruptaki 8 gencin, kuruluşundan itibaren grupta bulunduğunu anlatarak, "Onlar benim kızlarım, oğullarım. Biz büyük bir aileyiz. Down sendromu ve otizmde farkındalık yaratmaya çalışıyoruz. Bu çocuklarımızın neler yapabildiklerini, eğitilebilir olduklarını göstermek istiyoruz." dedi.

Gönüllülük esasıyla çalıştıklarını vurgulayan Morpınar, "Konserimizi izleyip, 'ben bunu yapamam' diyenlerle karşılaşınca ne kadar doğru bir iş yaptığımızı görüyoruz. Bu ifadeyi duyunca biz muradımıza ermişiz anlamına geliyor." diye konuştu.

Morpınar, kendilerini misafir eden Büyükşehir Belediyesi yetkililerine teşekkür etti.

Bremen Mızıkacıları Perküsyon Grubu Trabzon'da Sahne Aldı

- Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Bremen Mızıkacıları Perküsyon Grubu' Trabzon'da Sahne Aldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Küçükçekmece Gasilhanesinde çekildiği iddia edilen görüntüler sosyal medyada infial yarattı Cinsel iktidarsızlığa neden olan istilacı aslan balığı, Doğu Akdeniz kıyılarına kadar geldi Sunucu Özlem Yıldız, tedbiri elden bırakmadı: HES kodu olmadan eve almıyorum Kardeşinin paletlerini yaktığı ağabey isyan etti: Evini dükkanını yakacağım, cinayet işleyeceğim Arjantinli efsane futbolcu Maradona son yolculuğuna uğurlandı Merkez Bankası'ndan zorunlu karşılık kararı! Oranlar değişti Türk gemisine yapılan hukuk dışı baskınla ilgili düğmeye basıldı! Savaş gemileri sahaya iniyor Merve Boluğur'dan cesur paylaşım! Derin bacak ve göğüs dekoltesi olay oldu