Brezilya Aile Bakanı, eski Başakşehirli Robinho'ya patladı: İstismarcı adam derhal hapse girmeli - Son Dakika

Brezilya Aile Bakanı, eski Başakşehirli Robinho'ya patladı: İstismarcı adam derhal hapse girmeli

22.10.2020 10:35

Sezon başında Başakşehir'den ayrılıp eski kulübü Santos'a transfer olan Robinho'nun sözleşmesi, hakkındaki tecavüz davası nedeniyle askıya alınmıştı. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Brezilya Kadın Aile ve İnsan Hakları Bakanı Damares Alves, 36 yaşındaki futbolcunun derhal hapse girmesi gerektiğini söyledi.

Süper Lig'de Sivasspor ve Başakşehir'de forma giyen Robinho, geçtiğimiz günlerde Brezilya ekibi Santos'a transfer olmuştu. Ancak Santos, "Robinho'nun İtalya'da süren davasının savunmasına yoğunlaşabilmesi için taraflar, karşılıklı anlaşarak 10 Ekim'de imzalanan sözleşmenin askıya alınmasına karar vermiştir" ifadeleriyle flaş kararı duyurmuştu.

"BU ADAM İSTİSMARCI"

Ülke basınına konuşan Brezilya Kadın Aile ve İnsan Hakları Bakanı Damares Alves, "Robinho derhal hapishaneye, söyleyecek başka bir şeyim yok. Hiçbir tecavüzcü alkışlanamaz! Adam sahalara geri dönüp bir kahraman gibi poz vermek mi istiyor? Bu istismarcı! Tecavüz, herhangi bir değerlendirmeyi hak etmeyen bir suç. Bu tür suçlardan dolayı taviz vermek zorunda değiliz. Cezayı, orada veya burada derhal çekmesi gerekiyor" şeklinde konuştu.

Brezilya Aile Bakanı, eski Başakşehirli Robinho'ya patladı: İstismarcı adam derhal hapse girmeli

Öte yandan Brezilyalı yıldızın temyiz sürecinin sürdüğü ve bu yüzden cezası kesinleşmeden tutuklanmasının mümkün olmadığı belirtildi.

Robinho'nun ismi, İtalya'da futbol oynadığı dönemde bir tecavüz davasına karışmıştı.

Brezilya Aile Bakanı, eski Başakşehirli Robinho'ya patladı: İstismarcı adam derhal hapse girmeli

Son Dakika Spor Brezilya Aile Bakanı, eski Başakşehirli Robinho'ya patladı: İstismarcı adam derhal hapse girmeli - Son Dakika Spor

YORUMLAR

Son Dakika

Kilogram fiyatı 130 liraya yükselen ıhlamurda satış patlaması yaşanıyor Bir futbolcusunda koronavirüs çıkan Werder Bremen, tüm takımı karantinaya aldı Kardeşi tarafından öldürülen Melek'in cenazesi alınmadı 61 yaşındaki kırtasiyeciden 13 yaşındaki kız çocuğuna iğrenç mektup Azeri spiker, Zengilan kentinin işgalden kurtarılması haberini ağlayarak sundu Öğretmen, öğrencisiyle annesi kanepede uyurken ilişkiye girdi "Azeri askerleri öldürdük" haberini Serdar Ortaç fotoğrafıyla servis ettiler Kenan İmirzalıoğlu ve Sinem Kobal'ın ilk bebekleri dünyaya geldi