Brezilya Büyükelçisinden İş Birliği Çağrısı - Son Dakika

Brezilya Büyükelçisinden İş Birliği Çağrısı

17.02.2017 11:21
Brezilya Büyükelçisinden İş Birliği Çağrısı, System.String[]

Brezilya Büyükelçisi Eduardo Gradilone, Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran’ı ziyaret etti.

Brezilya Büyükelçisi Eduardo Gradilone, Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran'ı ziyaret etti. Gradilone, ziyaretinde Türk iş adamlarına iş birliği çağrısında bulundu.

Brezilya'nın Ankara Büyükelçiliği görevine iki ay önce atanan Eduardo Gradilone, ilk oda ziyaretini Ankara Ticaret Odasına gerçekleştirdiğini söyleyerek, hem Brezilya hem de Türkiye'nin ticari ilişkileri artırma konusunda istekli olduğunu dile getirdi. Gradilone, "Elçiliğimizin bu dönemdeki hedefi ticareti artırmak. Ankara Ticaret Odasıyla bu manada iş birliği yaparak ticareti ve yatırımları artırmak istiyoruz. Her iki ülkenin tarım, otomotiv gibi ortak noktaları var" diye konuştu.

Büyükelçi Gradilone, dünya ekonomisinde söz sahibi oldukları soya ve kahve gibi ürünlerin fiyatlarındaki düşüşlerin Brezilya ekonomisini olumsuz etkilediğini ancak önümüzdeki yıl yüzde 1'lik bir büyüme beklediklerini vurguladı.

Büyükelçi Gradilone'a yeni görevinde başarılar dileyen ATO Başkanı Baran, 2 trilyon dolar ticaret hacmine sahip Brezilya'nın dünyanın yedinci büyük ekonomisi olduğunun altını çizdi. Baran, "Ankara'nın Brezilya'ya ihracatı 2015 yılında 25,7 milyon dolar, 2016 yılında ise 20,1 milyon dolar olarak gerçekleşti. Ticaret odalarını ağırlayıp iş birlikleri yapabiliriz. Fuarlara beraber katılabiliriz" dedi.

Her türlü iş birliğine hazır olduklarını söyleyen Baran, "Güzel günleri daha çok çalışarak ve ticareti artırarak göreceğiz" diye konuştu. - ANKARA

Brezilya Büyükelçisinden İş Birliği Çağrısı
Brezilya Büyükelçisinden İş Birliği Çağrısı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi Brezilya Büyükelçisinden İş Birliği Çağrısı - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR

Son Dakika

Kırmızı Oda'nın 13. bölüm fragmanı yayınlandı! Alya'nın değişimi ağızları açık bırakacak Habertürk'te gerginlik çıkaran 'fare' tartışması! Mete Yarar, Deniz Zeyrek'e kızıp canlı yayını terk etti Yeni şarkısıyla farkındalık yaratmak isteyen Yonca Evcimik, eleştiri oklarının hedefi oldu Cübbeli Ahmet, Selefi derneklerinin para kaynaklarını anlattı: Körfez ülkelerinden kesin para geliyor İbo Show'da büyük sürpriz! İki eski dost bir araya geliyor Yıllar önce Türkiye'ye gelen Maradona, "Maraba Televole" ile program jeneriğine konu oldu Çok konuşulacak görüntüler! Selin Ciğerci'nin Tolga Polat ile samimi fotoğrafları ortaya çıktı İşte Mehmet Ali Erbil'in son hali! Kızı, "Çok yakında büyük sürpriz var" notuyla paylaştı