Salgına kayıtsız kalan Brezilya lideri, "katil" sloganıyla protesto edildi - Son Dakika

Salgına kayıtsız kalan Brezilya lideri, "katil" sloganıyla protesto edildi

Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro yiyecek almak için sokağa çıktığı sırada vatandaşların "katil" sloganı ile protesto edildi. Dünyada salgının merkezi haline gelen ülkede vatandaşlar, liderlerini yeterli önlemleri almamakla suçluyor.

Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro, yiyecek almak için sokağa çıktığı sırada koronavirüs salgınına karşı kayıtsız kaldığı ve tedbirleri yok saydığı gerekçesiyle vatandaşlar tarafından "katil" sloganıyla protesto edildi.

YEMEK ALIRKEN PROTESTO EDİLDİ

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınında en çok can kaybının yaşandığı ülkelerin başında gelen Brezilya'da Devlet Başkanı Jair Bolsonaro, cumartesi gecesi yiyecek almak için sokağa çıktığı sırada vatandaşın protestosuyla karşılaştı. Bolsonaro'yu koronavirüs ile ilgili önlemleri ciddiye almadığı gerekçesiyle tencere ve tavalarla protesto eden halk, "Katil" ve "İşinizi yapın" ifadelerini kullanarak tepki gösterdi.

SALGIN YAYILIRKEN MİTİNG YAPTI

Koronavirüse karşı tüm dünyada alınan sıkı karantina tedbirlerine karşı çıkan Bolsonaro, salgın etkisinin artırırken ülkesinde miting düzenlemişti. Bu sebeple her gün onlarca can kaybı yaşanan ülkede vatandaşlar, liderlerini virüse karşı kayıtsız kalmakla suçluyor.

BREZİLYA'DA SON DURUM

Ülke genelinde koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 22 bin 746'ya ulaşırken vaka sayısı 365 bin 213'e yükseldi.

Son Dakika

16:22 Bileklerinde kesik izi olan anne, bebeğini dokuzuncu kattan attıktan sonra kendi atladı 16:09 Erdoğan'dan "Ayasofya'da ilk namazı siz kıldırın" önerisine yanıt: O kadar da değil 16:02 Otostop çeken genç kadının hayatı karardı! Zorla uyuşturucu kullandırıp tecavüz ettiler 15:25 Tatil sezonunu açan Afra Saraçoğlu ve Mert Yazıcıoğlu denizde birbirini öpücüklere boğdu 15:23 İran'dan Ayasofya'nın ibadete açılması hakkında ilk yorum: Mutluluk duyduk 15:18 Talihsiz adam, yeni doğan bebeğini görmeye giderken kazada öldü 15:18 Burdur diken üstünde! Alay Komutanlığında görevli askerlerde koronavirüs tespit edildi 15:07 "Abi beni bir şey ısırdı" dedikten 1 saat sonra ölen Hamza'nın vücudunda yılan izlerine rastlandı 15:03 Fatma Şahin, filmde baklava yiyen Charlize Theron'ı Gaziantep'e davet etti 14:46 Türbülansa giren Hindistan uçağı yolcularının ölüm korkusu kamerada 14:39 Jürgen Klopp veda için tarih verdi: 2024'te sözleşmem bitince Liverpool'dan ayrılacağım 14:28 Gelecek Partisi'nden çok konuşulacak reklam filmi: Mülakat bitecek, liyakat gelecek 14:04 Cenk Eren'den Defne Samyeli'nin göğüs dekolteli pozuna ilginç yorum: Bizimle aynı afişte olmak istememekte haklıymış 13:55 Güvenip evlerine aldıkları şahıs tarafından 3 günde 165 bin lira dolandırıldılar 13:49 İstanbul Esenyurt'ta 19 yaşındaki genç, kardeşini darp eden çocuğu tek yumrukla bayılttı