BRICS bankası NDB'den Güney Afrika'ya 1 milyar dolarlık kredi desteği - Son Dakika

BRICS bankası NDB'den Güney Afrika'ya 1 milyar dolarlık kredi desteği

08.04.2021 16:57
BRICS bankası NDB'den Güney Afrika'ya 1 milyar dolarlık kredi desteği, System.String[]

Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika Cumhuriyeti'nden oluşan BRICS grubunun finansal kalkınma kuruluşu Yeni Kalkınma Bankası (NDB), Güney Afrika'ya yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgının ekonomik etkilerinden kurtulması için 1 milyar dolarlık kredi verecek.

Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika Cumhuriyeti'nden oluşan BRICS grubunun finansal kalkınma kuruluşu Yeni Kalkınma Bankası (NDB), Güney Afrika'ya yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgının ekonomik etkilerinden kurtulması için 1 milyar dolarlık kredi verecek.

Güney Afrika'nın ulusal basın kuruluşu News24'ün haberine göre, NDB'nin Kovid-19 Acil Durum Programı kapsamında verilecek olan bu kredinin, salgının Güney Afrika ekonomisi üzerindeki etkilerini kontrol altına almak ve ülkedeki ekonomik iyileşmeyi desteklemek için kullanılması hedefleniyor.

Güney Afrika'nın salgın döneminde NDB'den aldığı ikinci finansal destek olan bu kredi ayrıca ülkedeki istihdam fırsatlarının yaratılmasını da finanse edecek.

NDB tarafından daha önce 2020 yılı haziran ayında Güney Afrika'ya 1 milyar dolarlık acil durum kredisi sağlanmıştı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel BRICS bankası NDB'den Güney Afrika'ya 1 milyar dolarlık kredi desteği - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması 22 Nisan Perşembe günü başlayacak, 3 gün uygulanacak Son Dakika: Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması 22 Nisan Perşembe günü başlayacak, 3 gün uygulanacak Yasak Elma'da veda iddiası! Başrollerden biri diziden ayrılacak Yasak Elma'da veda iddiası! Başrollerden biri diziden ayrılacak Hekimoğlu dizisinin yıldızı Aytaç Şaşmaz, Baht Oyunu'nun başrolü oldu Hekimoğlu dizisinin yıldızı Aytaç Şaşmaz, Baht Oyunu'nun başrolü oldu Ünlü sanatçı Hakan Altun, apar topar hastaneye kaldırıldı Ünlü sanatçı Hakan Altun, apar topar hastaneye kaldırıldı Son Dakika: İngiltere ve Danimarka'dan Türkiye'ye uçuşlar açılıyor Son Dakika: İngiltere ve Danimarka'dan Türkiye'ye uçuşlar açılıyor ABD, Türkiye'yi resmen F-35 programından çıkardı ABD, Türkiye'yi resmen F-35 programından çıkardı Bilim Kurulu Üyesi Turan'dan tam kapanma açıklaması: Tam kapanma önemli bir seçenek, çünkü hastaları kaybediyoruz Bilim Kurulu Üyesi Turan'dan tam kapanma açıklaması: Tam kapanma önemli bir seçenek, çünkü hastaları kaybediyoruz Pusuya düşürülüp kurşunların hedefi oldu! Delik deşik edilen araçtan kanlar içinde çıkarıldı Pusuya düşürülüp kurşunların hedefi oldu! Delik deşik edilen araçtan kanlar içinde çıkarıldı