British American Tobacco, 11 Yıldır Dow Jones Listesinde - Son Dakika

British American Tobacco, 11 Yıldır Dow Jones Listesinde

26.11.2012 16:37
British American Tobacco, 11 Yıldır Dow Jones Listesinde, System.String[]

British American Tobacco, Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi listesindeki sektör lideri konumunu korumaya devam ediyor.

British American Tobacco, sektör lideri olarak 11 yıldır Dow Jones listesinde

Borsaya kote olan tütün şirketi, yüzde 88'lik puanıyla, üst üste 11 yıldır hem dünya hem de Avrupa endekslerinde yer almayı başardı.

Sürdürülebilirlik odaklı 1500'ten fazla küresel şirketin ekonomik, çevresel ve sosyal performanslarını değerlendiren ve bunlarla sağlam analizler gerçekleştiren Dow Jones Endeksleri, şirket performanslarının detaylı analizi, hem genel kriterleri hem de marka yönetimi, enerji tüketimi, hammadde kaynakları ve yeni yetenekleri işe alma ve elinde tutma gibi sektöre özel kriterleri kapsıyor.

British American Tobacco, listeye girmeye hak kazanan 340 şirket arasına girmeyi başardı. Şirketin performans seviyesi 20 kategoriden 13'ünde sektörün en iyi puanlarını aldı.

Ayrıca altı temel kategoride yüzde 100 puan kazandı. Bunlar:

• Risk ve Kriz Yönetimi

• Kaçakçılıkla Mücadele

• Çevre Politikası/Yönetim Sistemi

• Tütün Kurutma Yakıtları

• Beşeri Sermaye Geliştirme

• Sorumlu Pazarlama Politikaları

Şirket ayrıca yeni Tedarik Zinciri Yönetimi kategorisinde de yüzde 93 puanla birinci sırada yer aldı.

British American Tobacco, Uluslararası Sürdürülebilirlik Müdürü Jennie Galbraith sonuçla ilgili olarak şöyle konuştu: "Bu, şirketimiz için gerçekten harika bir sonuç; her bir çalışanımızın bununla iftihar etmesi gerekiyor. British American Tobacco 11 yıl önce endekse eklenen ilk tütün şirketiydi ve o günden bu yana listedeki yerimizi koruyoruz. Bu da grup çapındaki çalışanlarımızın sürdürülebilir uluslararası bir şirket olmanın gerektirdiği yüksek standartları istikrarlı bir şekilde karşıladığını gösteriyor."

Dow Jones dört ayrı sürdürülebilirlik endeksi yayınlıyor. Bunlardan biri dünya genelini, diğer üçü ise Avrupa, Asya ve Kuzey Amerika'yı kapsıyor.

Tüm bu listeler, Dow Jones Indexes ile Sustainable Asset Management (SAM) Grubu işbirliğiyle hazırlanıyor.

Basın Kuruluşlarına Bilgi Amaçlıdır:

British American Tobacco – Global

British American Tobacco, ürünlerini faaliyet gösterdigi 180'i aşkın pazara sunmaktadır. 41 ülkede 50 fabrikası ile operasyonlarına devam eden British American Tobacco, faaliyette bulunduğu ülkelerde yaklaşık 60 bin kişiye istihdam sağlamakta ve 250'nin üzerinde markayı tüketicilere sunmaktadır. (www.bat.com)

British American Tobacco – Türkiye

British American Tobacco, Ekim 2002'de Türkiye'deki faaliyetlerine başladı. Şubat 2008'de Tekel'in sigara bölümünün özelleştirmesini 1,720 milyar ABD Doları teklif vererek kazanan BAT aynı zamanda Türkiye'nin beşinci büyük özelleştirmesini gerçekleştirdi. Merkez ofisi İstanbul'da olan BAT, üretimini Samsun'daki uluslararası kalite standartlarına sahip fabrikasında yapıyor, 9 bölge ofisi üzerinden kendi dağıtım ağı ile ürünlerinin dağıtımını sağlıyor ve yaklaşık 1.800 çalışanı istihdam ediyor. (www.bat.com.tr)

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel British American Tobacco, 11 Yıldır Dow Jones Listesinde - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Fransa'da kilise yakınında bıçaklı saldırı: 3 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda yaralı var Karabağ'ın sözde lideri Harutyan panik içinde: SİHA'ların korkusuna sığınağa girdi Son Dakika: Devlet erkanı Atatürk'ün huzurunda! İşte Erdoğan'ın Anıtkabir Özel Defteri'ne yazdığı mesaj ABD'nin yeni keşfi ile ilgili bilim kurulu üyesinden gururlandıran ifadeler: Türkiye, aspirini en başından beri korona tedavisinde kullanıyor Kardeşinin borçları nedeniyle 5 çocuğunun uyuduğu odayı kurşun yağmuruna tuttular Son dakika! Ermenistan 1. Ordu Komutan Yardımcısı Albay Artur Sarkisyan öldürüldü Trump'ın miting alanı üzerinde uçan özel uçak, F-16 ile hava sahası dışına çıkarıldı Oktay Kaynarca ve Necati Şaşmaz, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde yeniden bir araya gelecek