Bronx'ta Long Distance Calling - Son Dakika

Bronx'ta Long Distance Calling

23.01.2012 11:18
Bronx'ta Long Distance Calling, System.String[]

Almanya'nın Post-Rock'a yön veren en önemli gruplarından Long Distance Calling ilk defa Türkiye'de!

27 OCAK CUMA (21:00 – 03:00) LONG DISTANCE CALLING @ BRONX

Kapı açılış: 21.00

Bilet fiyatları: 39.50 TL

2006 yılında kurulan Long Distance Calling, tarzları post-rock veya indie/ progressive rock olarak tanımlansa da kalıplarından son derece uzak durmaya çalışan bir grup. Parça bazında hareket ettiğini söyleyen grubun dinleyicilere sunduğu müzikal çeşitlilik de yaklaşımlarının bir ödülü.

Yakın zamana kadar boy gösterdikleri Rock am Ring, Roadburn, Area 4, Summerbreeze gibi önemli festivallerdeki performanslarıyla da göz dolduran grup; eski Anthrax vokalisti John Bush, The Haunted'den Peter Dolving ve Katatonia'dan Jonas Renkse gibi isimleri konuk ettiği parçalarıyla da dinleyicilere güzel süprizler sunmakta.

2011 yılı başlarında 3. albümlerini yayınlayan Long Distance Calling' in aynı sahneyi paylaştığı gruplar arasında Opeth, Katatonia, Anathema, Dredg, Deftones, Mogwai ve daha niceleri bulunmakta.

Diskografi

Satellite Bay- 2007

090208 (Split-EP) - 2008

Avoid The Light - 2009

Long Distance Calling - 2011

Ön grup: Mauna Kea

Mauna Kea

Dünyanın başlıca rasathanelerinden birine ev sahipliği yapan Hawaii'deki uyuyan yanardağ Mauna Kea'nın ismi, 2009 yazında Mehmet Yaranona, Mete Yafet, Koray Erkan ve Yiğit İrde için farklı bir anlam kazandı. Okyanus derinliklerinden yükselip gözlerini sonsuzluğa diken bu devasa kara parçası, beraber ses çıkarmaya henüz başlamış olan grubun zihninde çalanların, kendilerince en anlamlı yansıması oldu.

Kayıt ve miksi grubun kendisi tarafından, mastering'i ise Alan Douches (Alkaline Trio,This Will Destroy You,Mastodon) tarafından yapılan ve Aisha Records etiketiyle 2012'nin başında yayınlanması beklenen Scales adlı albümlerinin lansmanı öncesinde, Mauna Kea parçalarını ilk kez bu etkinlikte sahneye taşıyacak.

Tür meraklıları için, garanti vermeksizin geliyor: Mauna Kea'nın çoğunlukla enstrümantal olan müziği, post-rock, progresif rock, elektronik müzik, jazz ve muhtemelen başka türlerin yanı sıra, grubun doğum yeri olan İstanbul'un etkilerini taşıyor.

Bronx'ta Long Distance Calling

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Bronx'ta Long Distance Calling - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Validebağ Korusu'na iş makineleri girdi, gönüllülerle görevliler arasında arbede yaşandı 08:21 Validebağ Korusu'na iş makineleri girdi, gönüllülerle görevliler arasında arbede yaşandı Bakan Muş'tan sıfır otomobillerde 07:16 Bakan Muş'tan sıfır otomobillerde "stokçuluk" iddialarına cevap: Fırsatçılık yapanlara asla müsaade etmeyeceğiz Rıdvan Dilmen'den yüksek maaş iddialarıyla ilgili yeni açıklama: TRT bana aylık 60 bin lira teklif etti, kabul etmedim 00:37 Rıdvan Dilmen'den yüksek maaş iddialarıyla ilgili yeni açıklama: TRT bana aylık 60 bin lira teklif etti, kabul etmedim
Yeni doğum yapan Ayşecan Tatari 22:46 Yeni doğum yapan Ayşecan Tatari "Bakımsızsın" yorumlarına isyan etti: Yapmayın bunu Deniz Akkaya'nın Selin Ciğerci hakkındaki hırsızlık iddiası ağızları açık bıraktı 21:22 Deniz Akkaya'nın Selin Ciğerci hakkındaki hırsızlık iddiası ağızları açık bıraktı Son Dakika: Türkiye'de 20 Eylül günü koronavirüs nedeniyle 231 kişi vefat etti, 27 bin 688 yeni vaka tespit edildi 20:56 Son Dakika: Türkiye'de 20 Eylül günü koronavirüs nedeniyle 231 kişi vefat etti, 27 bin 688 yeni vaka tespit edildi
Sıfır otomobillerde 19:29 Sıfır otomobillerde "stokçuluk" iddialarına hem firmadan hem de Honda'dan peş peşe yanıt Zonguldak'ta 18:30 Zonguldak'ta "koruyucu etkiyi azaltacak" şekilde aşı yapılan vatandaşlar yeniden aşı olacak
Advertisement