Son Dakika Haberleri: Brüksel'de PKK'lı Teröristler Öcalan İçin Eylem Yaptı, Polis Sadece İzledi

Brüksel'de PKK'lı Teröristler Öcalan İçin Eylem Yaptı, Polis Sadece İzledi

27 gün önce

Bir grup terör örgütü PKK üyesi, Brüksel'in merkezinde toplanarak, örgütün elebaşı Abdullah Öcalan için eylem düzenledi. Öcalan resimlerinin bayrak gibi sallandığı eylemi polis izlemekle yetindi.

Belçika'nın başkenti  Brüksel'in turistik bölgesinde yer alan Monnaie meydanında toplanan bine yakın  PKK'lı terörist, ellerinde tuttukları çocuk katili  Abdullah Öcalan paçavralarını sallayarak, elebaşına özgürlük istedi.

POLİS İZLEMEKLE YETİNDİ

Polisin güvenlik önlemlerinin alındığı meydanda halay çeken grup, gösteri süresince hiçbir müdahaleye uğramadı.

EYLEMLERİNE DEVAM EDECEKLER

PKK'nın  Avrupa'daki temsilcisi olan KCDK-E tarafından yapılan çağrı sonrası başta  Brüksel ve Strasburg şehirleri olmak üzere  Avrupa'nın birçok şehrinde elebaşı  Öcalan için eylemlerin yapılması bekleniyor.

AVRUPA KONSEYİ ÖNÜNDE OTURMA EYLEMİ YAPACAKLAR

23 Ekim Pazartesi gününden itibaren Strasburg'taki  Avrupa Konseyi ve CPT önünde süresiz oturma eyleminin de başlatılacağını duyuran KCDK-E, Strasburg'da bir basın açıklamasının yapılacağını bildirdi.

Geçtiğimiz yıl,  PKK sempatizanlarına çadır izni vererek  Türkiye'nin tepkisini çeken  Brüksel Merkez Belediyesi, tüm uyarılara rağmen, terör örgütü sempatizanlarına izin vermeye devam ediyor.Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Motosiklet Camiasının İki İsmi Hayatını Kaybetti, Acun Ilıcalı Yıkıldı! Akıncı Üssü Davasında 13 Sanık Tahliye Edildi!
Son Dakika! NATO Tatbikatındaki Skandalla İlgili Soruşturma Başlatıldı