Son Dakika Haberleri: ABD'li Rahip Brunson'ın Serbest Bırakılması İzmir Esnafını Üzdü

ABD'li Rahip Brunson'ın Serbest Bırakılması İzmir Esnafını Üzdü

3 ay önce

Rahip Brunson'un İzmir'deki evinin bulunduğu sokakta komşuları "Artık araçlarımıza park yeri bulabiliyoruz." derken sokak esnafı ise "Polisine, gazetecesine, bürokratına, müridine iş yapıyorduk. Hareketliliğin sona ermesi işimize gelmedi." dedi.

İzmir'de, terör örgütleri FETÖ/PDY ve PKK adına suç işlemek ve devletin güvenliği bakımından niteliği itibarıyla gizli kalması gereken bilgileri siyasal ve askeri casusluk maksadıyla temin etmek suçlarından hakim karşısına çıkan ve 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası aldıktan sonra cezaevinde yattığı süre gözönündebulundurularak tahliye edilen ABD'li Rahip Andrew Brunson'un İzmir'deki mahallesinde sessizlik hakim.

AYLAR SONRA SESSİZ BİR SABAH

Dün gece ABD'ye giden Andrew Craig Brunson'ın evinin bulunduğu Işılay Saygın Sokak, 2 buçuk aylık yoğun trafiğin ardından yeni güne 'hüzünle' başladı. Ev hapsinde tutulduğu sürece polis memurlarının, çeşitli bürokratların ve Brunson'un müridlerinin uğrak yeri olan sokakta şimdi deyim yerindeyse yeller esiyor.

ESNAF MEMNUN DEĞİL

Mahalle sakinleri sokakta park yeri bulabilmenin mutluluğunu yaşıyor ancak esnaf sokaktaki hareketliliğin sona ermesinden memnun değil.

Ev hapsinde tutulduğu sürede, sokağın hareketliliğinin arttığını belirten mahalle esnafı Tazecik Kafe Sahibi Tansu Konuşak, "Ev hapsine alındıktan sonra sokak bir anda yoğunlaştı.

"BİZİM İÇİN İŞ AÇISINDAN FAYDALI OLDU, GİTMESİNE ÜZÜLDÜM"

Memur arkadaşlar ve gazeteciler buradaydı hep. Sokakta hep hareketlilik vardi ve bizim için iş açısından faydalı oldu. Gitmesine üzüldüm" dedi. Hakkında çıkan suçlamalardan önce Brunson'ı "sıradan bir mahalle sakini" olarak tanıdıklarını belirten Konuşak, "Bir mahalle sakiniydi bir artısı ya da eksisi yoktu. Tutuklanma ve ev hapsinden sonra olaylar aksi yönde gelişti"dedi.

Brunson'ın ev hapsinde tutulmasından dolayı sokaktaki polis arabalarının fazlalığından şikayetçi olan komşuları ise artık arabalarını evlerinin önüne rahatça park edebildiklerini söyledi.

Kaynak: Sözcü
İstanbullu Gelin'de Arabadaki Cinsel İlişki Sahnesi Sosyal Medyada Tepki Topladı Türk Balının En Büyük Müdavimi Arap Emirleri

Türkiye'nin Operasyonları Sonrası Köşeye Sıkışan YPG, Esad'dan Yardım İstedi