Son Dakika Haberleri: Bruyneel'e 10 Yıl Ceza

Bruyneel'e 10 Yıl Ceza

6 yıl önce

Lance Armstrong’un yedi Fransa Bisiklet Turu zaferi yaşadığı dönemde takım direktörlüğü görevini yürüten Johan Bruyneel’e 10 yıl men cezası verildi.

Bruyneel'e 10 Yıl Ceza, System.String[]

Armstrong isim verdi

Amerikan Anti Doping Ajansı (USADA) tarafından "Tarihin en sofistike ve profesyonel doping programı" şeklinde nitelendirilen dosyada cezalar belirlenmeye devam ediyor.


2012'de bisikletten ömür boyu men edilen Lance Armstrong'un yedi Fransa Bisiklet Turu zaferi yaşadığı US Postal Service ve Discovery Channel takımlarında takım direktörlüğü görevini yapan Johan Bruyneel'e 10 yıllık men cezası verildi.


USADA tarafından yapılan açıklamada, elde edilen bulguların, Bruyneel'in uzun yıllara dayanan ve pek çok sporcuyu içeren doping çetesinin tepesinde olduğunu kesin olarak ortaya koyduğu belirtildi. Açıklamada yine konuya dahil oldukları ya da kendilerinin kullanılmasına izin verdikleri belirtilen doktor Pedro Celaya ve antrenör Jose 'Pepe' Marti'ye ise sekizer yıllık ceza verildiği duyuruldu.


Armstrong'un geri dönüş yaptığı 2009 ve 2010 yıllarında da ABD'li pedal ile birlikte çalışan Belçikalı Bruyneel kendisine ait internet sitesinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:


"Kariyerimde yer almamasını istediğim şeyler olduğunu asla inkar etmiyorum. Uzun bir süre boyunca doping, bisiklet dünyasının bir gerçeğiydi. Yine de tüm bir jenerasyon içinde çok küçük bir bölümümüz günah keçisi seçildik. Bütün dönemin günahlarını altı kişiye yükleyen sistemde bir hata olduğu açık."


Bruyneel USADA'in kararını CAS'a taşıyabileceğini de sözlerine ekledi.

Haber Yayın Tarihi: 28.04.2014 01:54 Kaynak: TotemSpor.Com

YORUMLAR


Tecavüz görüntüleriyle fuhuşa zorlanan kadın, yazışmaları delil olarak sundu
Ahmet Davutoğlu, parlamenter sistemi geri getirmek için çalışacak Aras Bulut İynemli'den Süleyman Soylu'nun "Çukur" eleştirisine cevap