BTP Genel Başkanı Baş, partisinin Cumhuriyet Şöleni Programı'nda konuştu - Son Dakika

BTP Genel Başkanı Baş, partisinin Cumhuriyet Şöleni Programı'nda konuştu

30.10.2022 19:30

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, altılı masaya katılma taleplerine ilişkin İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile yaptıkları görüşmeye ilişkin, "Artık saygıdeğer genel başkanların vereceği karar. Ben orasında değilim ama. Ben milletimden gelen sesi ilettim.

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, altılı masaya katılma taleplerine ilişkin İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile yaptıkları görüşmeye ilişkin, "Artık saygıdeğer genel başkanların vereceği karar. Ben orasında değilim ama. Ben milletimden gelen sesi ilettim. Sonucu benim siyasetimi etkilemez." dedi.

BTP tarafından Bostancı Gösteri Merkezi'nde düzenlenen "Cumhuriyet Şöleni" saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş, programda yaptığı konuşmada, gençlerle ilgili projeleri olduğunu söyledi.

Bu projelerden birini ilk defa açıklayacağını belirten Baş, 480 vekil listelerinin 40 yaşının altında gençlerden oluşacağını aktararak, "Bu ülkeyi gençler yönetecek. Listemizde fermuar liste olacak. Bir kadın, bir erkek. Bu ülkenin yarısını kadınlar, yarısını erkekler oluşturuyorsa listelerin yarısı kadın yarısı erkek olacak." diye konuştu.

Baş, Türkiye'de faiz, maliye, vergi, yatırım politikalarının ve bütün sistemin değişmesi gerektiğini savunarak, şunları kaydetti:

"Türkiye'nin kurtuluşu bu ekonomik, bu sömürü sistemin reddini yapmaktır. Bunu yaparsak çok kısa sürede kurtuluruz. Bunu yeni bir modelle yaparız. Yeni sistem, Milli Ekonomi Modeli. Dünya buraya gidiyor. Türkiye bu değişimin en öncü ülkesi olabilir. Biz sistemi değiştireceğiz. Paraya olan tarifi değiştireceğiz. Para biz kazanalım diye çalıştığımız şey değil. Bu mantık yanlış. Biz çalıştığımız için ortaya koyduğumuz emeğin, ortaya çıkardığımız ürünün tanımına para denir. Ben 8 saat çalıştığımda 10 lira kazanıyorsam, sen de 8 saat çalıştığında asgari 10 lira kazanacaksın."

Cumhuriyetin yeni yüzyılının bilimin, felsefenin, aklın, modelin olduğu ve bütün bunları üretecek insanın olduğu bir yüzyıl olması gerektiğini belirten Baş, bu yüzyılı da kendilerinin hayata geçireceklerini söyledi.

Altılı masada yer alma talebi

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş, milletin kendisine sosyal medyada, sokakta "Bu başarıyı altılı masaya taşısana. Muhalefet blokunu güçlendirelim ve hükümeti rahatlıkla değiştirelim." demeleri üzerine bu talebi ekranlarda "Bizi de altılı masaya alın." diyerek dile getirdiğini aktardı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in çağrısına hızlıca dönüş yaptığını belirten Baş, şöyle devam etti:

"Hemen döndü, hemen cevap verdi. Bizleri ziyaret etti, sağ olsun şereflendirdi, onur verdi. Bundan sonrası onun yapacağı bir şey değil. O yapması gerekeni yaptı. Bizi gördü, bu topluluğu gördü, bu gençliği gördü. Dedi ki bu insanların böyle bir çağrısı varsa ben bunun gereğini yerine getiririm. Siyaset bu değil mi? Daha ne yapsın? Yapabileceğinin en güzelini yaptı. Bize dedi ki ben bu talebinizi, teklifinizi masaya taşıyacağım. Artık saygıdeğer genel başkanların vereceği karar. Ben orasında değilim ama. Ben milletimden gelen sesi ilettim. Sonucu benim siyasetimi etkilemez. Ben her türlü siyasetime devam ederim. Ama şunu bilin, bazen bir şeyler yaşarsınız veya bilinçli veya bilinçsiz bir şeyler yaparsınız. Bu yaptıklarınız size dostu düşmanı tanıtır, onları ayırt edersiniz."

Programda çeşitli yörelerden halk oyunları gösterileri de sunuldu.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500

Son Dakika Güncel BTP Genel Başkanı Baş, partisinin Cumhuriyet Şöleni Programı'nda konuştu - Son Dakika


Advertisement