"Bu Benim İşim Değil" - Son Dakika

"Bu Benim İşim Değil"

05.01.2012 11:48

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, görev süresiyle alakalı tasarının görüşülmesi ile ilgili soruları cevapladı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Bolu Valisi İbrahim Özçimen'e yaptığı ziyarette, Uludere olayına ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Cumhurbaşkanı Gül, "Uludere'de yaşanan olayla ilgili herkes çok üzüldü. Hem TSK hem de savcılık olayı araştırıyor" dedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, çeşitli incelemelerde bulunmak üzere,

12 yıldır hiçbir Cumhurbaşkanı'nın uğramadığı Bolu'ya geldi. İlk olarak Bolu Valisi İbrahim Özçimen'i makamında ziyaret eden Cumhurbaşkanı Gül, ziyaret öncesi gazetecilerin sorularını cevapladı. Bazı illere uzun zamandır gidemediğini belirten Gül, "Bolu'ya uzun zamandır gelmemiştim. Uzun yıllardır gidemediğim şehirlerimizi ziyaret edeceğim" dedi.

Uludere'de yaşanan olaya değinen Cumhurbaşkanı Gül, şunları söyledi: "Biliyorsunuz çok üzüntü duyduğumuz bir olay yaşandı. Herkes üzüldü. TSK üzüldü, siviller üzüldü. Haftalık olağan toplantımızı gezi nedeniyle dün gerçekleştirdik. Ben de Uludere'de yaşanan olayla ilgli dün geniş kapsamlı bir bilgi aldım. Olay, en ince ayrıntısına kadar araştırılıyor. Hem TSK hem de savcılık olayı araştırıyor. Konu ile ilgili savcılık gizlilik kararı verdi."

Gazetecilerin, Cumhurbaşkanlığı görev süresiyle ilgili tasarının bugün görüşüldüğünü hatırlatması üzerine Abdullah Gül, "Daha önce de söyledim. Bu benim değil Meclis'in işi" dedi.

YOLLARINA GÜL YAPRAKLARI ATTILAR

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Bolu Belediyesi'ne giderken makam otomobilinin camından halkı selamladı. Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz tarafından çiçeklerle karşılanan Gül, Belediye Meydanı'nda toplanan yaklaşık bin kişiyi selamladı. Ellerindeki Türk bayraklarıyla, 'Türkiye'nin gülü. Bolu'ya hoş geldin' tezahüratında bulunan vatandaşlar ellerindeki gül yapraklarını Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün üzerine attı.

Bolu Belediyesi'nin önünde kurulan platforma çıkan Gül, konuşma yaptı. Vatandaşlara birlik çağrısında bulunan Gül, "Bolu, Türkiye'nin en güzel illerinden bir tanesi. Bolu'nun güzellikleri çok farklı. Sizler en çok şanslı vatandaşlarımsınız. Bolu kalkınmaya devam ediyor. Yöneticilerinizle birlikte el ele verip Bolu'nun daha iyi yerlere gelmesine yardımcı olmalısınız. Birlik ve beraberlikle Bolu'yu daha güzel hale getirmek gerekiyor" dedi.

 Bu Benim İşim Değil
 Bu Benim İşim Değil

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel 'Bu Benim İşim Değil' - Son Dakika


Son Dakika

Galatasaray'dan Fatih Terim tweeti: Bizim kırmızı çizgimizdir Fenerbahçe'de Emre Belözoğlu'nun yeni görevi 28 Ekim Çarşamba günü açıklanacak Erdoğan'ın Fransız mallarına boykot çağrısı dünya basınında geniş yankı buldu Kız meselesi yüzünden çıkan tartışmada tüfekle vurulan genç, hayatını kaybetti Devrilen iş makinesinin altında kalan işçi, feci şekilde can verdi Araç alacaklar dikkat! Faizi sıfırladılar, işte otomobil markalarının kampanyaları Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın boykot çağrısı sonrası merak konusu oldu! İşte Türkiye'de satılan Fransız malları Son Dakika! Erdoğan'dan Fransız malları için boykot çağrısı: Sakın satın almayın