Yapısıyla dikkatleri üzerine çeken "İp bina"nın boş daireleri için talep patlaması yaşanıyor - Son Dakika

Yapısıyla dikkatleri üzerine çeken "İp bina"nın boş daireleri için talep patlaması yaşanıyor

23.02.2021 11:52

Mardin'de yapısı bakımından "İp bina" olarak adlandırılan apartman, sosyal medyada kısa sürede milyonlarca kez görüntülendi. 4 katlı, 24 daireli binanın sakinleri, evlerin oldukça konforlu olduğunu ve boş daireler için yoğun talep gösterildiğini söyledi.

Mazıdağı ilçesinde bulunan ve üçgen şeklindeki mimarı yapısı ile dikkat çeken 4 katlı bina bir vatandaş tarafından sosyal medya platformlarında paylaşması üzerine kısa sürede milyonlarca kez izlendi.

4 KATTA 24 DAİRE BULUNUYOR

Yapısı bakımından 'ip bina' olarak anılan apartmanı görenler gözlerine inanamıyor. 4 katlı 24 daireli apartmanın 20 dairesinin dolu olduğu, boş 4 dairenin kiralanması için de her gün onlarca kişinin talepte bulunduğu öğrenildi.

Bu binayı gören bir kez daha bakıyor

"BOŞ DAİRELERE YOĞUN TALEP VAR"

Sosyal medyadaki paylaşımların ardından binalarına olan ilginin arttığını belirten sakinlerden Ahmet Elik, görüntünün milyonlarca kez görüntüleme ve beğeni aldığını söyledi. Elik, "Sosyal medya hesaplarında paylaşılan videoda çok güzel bir açıdan çekilmiş. Görünüşte dar gibi görünse de aksine videoda göründüğü gibi değil, iç kısmı daha geniş ve çok konforlu. Şu anda oturduğumuz 24 daireli binamızın 20 dairesinin dolu vaziyette olduğunu, 4 dairesinin talepleri olmasına rağmen müteahhit tarafından satışı yapılmadığını biliyoruz. Şu anda binamızdaki dairelerde oturmak isteyen vatandaşların sırada olduğunu ve taleplerin olduğunu biliyoruz. Hatta 'Boş daire varsa haberimiz olsun' diye gelen talepler de var" dedi.

Bu binayı gören bir kez daha bakıyor

"YETERİNCE GENİŞ"

Sosyal medyada yüksek takipçili ve ünlü kişilerin binalarının videosunu paylaşmasının apartmana olan ilgiyi arttırdığını aktaran Elik, "Biz de takipçisi yüksek sosyal medya hesaplarından binamızın videosunun yer aldığını paylaşımı gördük. Bizi tanıyan arkadaşlarımız paylaşımın ardından bizzat arayarak binamızın meşhur olduğunu söylediler. Bizler de çevremize aslında durumun videoda görüldüğü gibi dar olmadığını söylüyoruz. Binamızda oturan bazı sakinler binamız ile ilgili oluşan algı hakkında basın açıklaması yapılması gerektiğini ifade ettiler. Çoğunluğumuz da aslında durumun böyle olmasını istedik. Ama aslında söz konusu durumun öyle olmadığını, aksine koridorların ve binaların yeterince geniş olduğunu söyleyebiliriz" diye konuştu.

"AVRUPA'DAKİ BİNALARI ANIMSATIYOR"

Üniversite öğrencisi Sinan Erdin de "Binamız gerçekten ilçemize renk katıyor. Aslında ilçemizi modern göstermek anlamında çok iyi durumda olduğunu söyleyebiliriz. Binanın verdiği cazibenin uç kısım olduğunu söyleyebiliriz. Uç kısmının dar olması Avrupa'daki binaları anımsatıyor. Binamızın ilçemizi güzel bir şekilde temsil ettiğini düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Yapısıyla dikkatleri üzerine çeken İp bina nın boş daireleri için talep patlaması yaşanıyor

Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi Yapısıyla dikkatleri üzerine çeken 'İp bina'nın boş daireleri için talep patlaması yaşanıyor - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR (14)
  • 07: binaya bakanlar herhalde kör 6 katli binaya 4 katli diyorlar, ruhsat alirken is yerleri olarak biraktiklari katlari saymiyorlar, o isyerlerinden insallah bazi kolonlari yer genisletmek icin yikmazlar Allah akil fikir versin yesil saha olarak ayrilacak yerleri böyle degerlendiriyorlar. Cevap Yaz 0 1 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika

Üst üste 5 gündür düşen dolar, 8,31'den işlem görüyor 10:50 Üst üste 5 gündür düşen dolar, 8,31'den işlem görüyor Ağustosta kiralara en fazla %15,15 oranında zam yapılabilecek 10:47 Ağustosta kiralara en fazla %15,15 oranında zam yapılabilecek Altın satışında güven sorununu ortadan kaldıracak! İstanbul Kuyumcular Odası'ndan 10:29 Altın satışında güven sorununu ortadan kaldıracak! İstanbul Kuyumcular Odası'ndan "güvenCE Etiketi"
Evi yananlar için skandal bir ifade kullanan belediye başkanına Melih Gökçek sahip çıktı 10:22 Evi yananlar için skandal bir ifade kullanan belediye başkanına Melih Gökçek sahip çıktı Son görüntüsü tartışma yarattı! Kim Yong-un kafası mı çürüyor? 09:52 Son görüntüsü tartışma yarattı! Kim Yong-un kafası mı çürüyor? Datça'dan gelen görüntü sabotaj iddialarını kuvvetlendirdi! Ağaçların dibinde patlamamış torpiller bulundu 09:01 Datça'dan gelen görüntü sabotaj iddialarını kuvvetlendirdi! Ağaçların dibinde patlamamış torpiller bulundu
Çökertme Koyu'nu küle çeviren yangını Deli Mehmet rüzgarı körükledi! Tüm turizm tesisleri ve plajları kapatıldı 08:29 Çökertme Koyu'nu küle çeviren yangını Deli Mehmet rüzgarı körükledi! Tüm turizm tesisleri ve plajları kapatıldı Tokyo Olimpiyatları'nda tarihi başarıya imza atan Yasemin Adar'a TRT muhabirinden tepki çeken ifade: Bronz ama olsun 00:16 Tokyo Olimpiyatları'nda tarihi başarıya imza atan Yasemin Adar'a TRT muhabirinden tepki çeken ifade: Bronz ama olsun
Advertisement